TENTOONSTELLING 'SPAARNE' VOGELENZANG De Stichting Historisch Museum Zuid Kennemerland is begonnen aan een studieproject over het "Spaarne" De bedoeling is om met de resultaten van deze studie in 1986 een tentoonstelling te houden in het Frans Halsmuseum te Haarlem. Aan de stichting "Ons Bloemendaal" is gevraagd mee te werken aan deze studie Ons plan is om te onderzoeken welke de rol is geweest van de vaar ten in onze gemeente, welke functie ze hadden en of ze wel een functie hadden en niet alleen gegraven zijn ter verfraaiing van het landschap We denken dat ze gebruikt zijn bij het vervoer van het zand dat van de duinen werd afgegraven ten behoeve van de bouw van de steden Amsterdam en Haarlem. Als u er iets voor voelt mee te werken aan deze studie kunt U con tact opnemen met mevrouw W. van Trotsenburg-Muijrerstelefoon 240751 W v T M In Vogelenzang spelen de laatste tijd nogal wat zaken die onze aandacht vragen. Zo was er kortgeleden nog de discutabele sloop van de StJ!__Jozef- school in het hart van het dorp; de nieuwbouw is inmiddels ge realiseerd De vrij ingrijpende bouw in het plangebied Vogelenzang-Oost is inmiddels in volle gang. Bij verdere uitbreiding bestaat de mogelijkheid dat de hekwerkenfabriek van Ruigrok zal verdwijnen. Kan de voormalige Graaf F1orisschoo1door het lofwaardige ini tiatief hier Galerie Graaf Floris te vestigen, behouden blijven? Verder speelt op dit moment de verkoop van het Van Ginniken-huis thans in gebruik door de kruisvaarders van St. Jan. En last but not least, zoals in dit nummer uitgebreider aangekaart, dreigt op een van de meest karakteristieke hoekjes van dit mooie dorp het oude cafeetje "Vogelenzang" door sloop te verdwijnen. Reden genoeg om op de volgende dubbele pagina een in de zomer 1983 genomen luchtfoto van Vogelenzang te plaatsen. HB 15

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 16