JUBILEUM DRUKKERIJ AMICITIA DE TUIN VAN DRUKKERIJ AMICITIA Het is niet onze gewoonte om jubilea van hedendaagse instellingen in onze gemeente te memoreren, maar in dit geval wil ik graag aandacht richten op het vieren van het zestig-jarig bestaan van de drukkerij Amicitia. In de eerste plaats is Amicitia "onze" drukker, die ons tijdschrift op voorbeeldige wijze verzorgt. Niet alleen kwalitatief maar ook op tijd. In de tweede plaats wil ik met groot genoegen uiting geven aan onze dankbaarheid voor alle steun, die de directie ons geeft bij de fondsenwerving voor het Restauratie-fonds Tijdens de receptie ontving de voorzitter een royale cheque, en 500 kaarten van Nautz. Deze laatste, waarover U elders in het blad meer kunt lezen, om te verkopen ten bate van eerdergenoemd fonds. En of dat niet genoeg was, stortten vele goede relaties van de jubilaris hun blijk van waardering ook nog op onze reke ning 1 Mevrouw Hens Gottmer hartelijk dank! We hopen met deze middelen in staat te zijn nieuwe activiteiten met betrekking tot het behoud en de verbetering van ons erfgoed te kunnen beginnen. L. Bienfait. Bij het in april jongstleden gevierde 60-jarig jubileum me moreerde Mevr. Hens Gottmer de historische band van haar be drijf met Bloemendaals gronden. Haar vader, de Heer J.H. Gottmer en oprichter van het bedrijf in 1924 in de Haarlemse Mr. Corne1isstraatmoest in 1937 uit zien naar een grotere behuizing voor drukkerij en uitgeverij. Nieuwbouw in de Waarderpo1der leek een goede optie. De architect Prof. Holt ontwierp het nieuw te bouwen pand en de Limburgse kunstenaar Smeets kreeg opdracht ter verfraaiing van het pand een aantal beelden te maken. Vrij plotseling echter kwam door een faillissement het gebouw van de Eerste B1oemendaalsche Stoomwasserij aan de Prof. van Vlotenweg beschikbaar, waardoor de nieuwbouwp1annen vervielen. Hier, op deze historische grond, werd de basis gelegd voor de verbintenis met Bloemendaal en groeide het bedrijf tot wat ze nu is: een vitale drukkerij en uitgeverij. In de 'tuin bij de hoofdingang waar burgemeester Weekhout een nieuwe naamplaat onthulde en een trotse Mevr. Gottmer senior de vlag hees, ter inluiding van het feestelijk jubileum, herinneren de beelden van Smeets nog steeds aan het moment waarop drukkerij Amicitia definitief naar Bloemendaal kwam! Met het plaatsen van "onze groeten uit": de tuin van drukkerij Amicitia op de volgende bladzijde willen wij nadrukkelijk onze wens uiten nog lang te mogen samenwerken met onze "huisdrukker". HB 27

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 28