JAARVERGADERING EN LEZING LUCIE ALBERS HERBOUW HERMITAGE IN ELSWOUT RESTAURATIEFONDS Op 26 maart j1werd in samenwerking met de Stichting Santpoort door onze stichting een avond georganiseerd, waarop Lucie Albers een lezing hield over "Landgoederen in Santpoort en Bloemendaal" en wij, hieraan voorafgaand, de gelegenheid boden aan onze leden om met vragen, op- of aanmerkingen te komen met betrekking tot onze Stichting. Dit in plaats van de gebruikelijke jaarvergadering. Voor deze gelegenheid hadden wij een ruimte besproken in de Pedagogische Academie Da Costa in Santpoort. De school stelde voor onze "voorbespreking" haar bestuurskamer ter beschikking, die wij echter niet hoefden te gebruiken daar er geen vragen bleken te bestaan bij onze leden. De lezing daarentegen trok véél meer publiek dan wij verwachtten. Dit tot onze grote vreugde en anderzijds tot onze grote schrik! Wij werden door dit enorme aantal mensen genoodzaakt met stoel en al te verhuizen van het (grote) klaslokaal, waar we onmogelijk al lemaal inpasten, naar het voorportaal. Een geïmproviseerde "aula". Iedereen heeft echter spontaan meegewerkt en met veler hulp kon de lezing, weliswaar met vertraging, toch doorgaan. De 140 aanwezigen hebben toen kunnen genieten van een boeiende beschrijving van Kennemerlandgeïllustreerd door veel lichtbeel den Al met al een fijne instructieve avond! JSU De laatste berichten over de herbouw zijn zeer optimitisch. Het zal de oplettende voorbijrijder al opgevallen zijn dat het rieten dak deze winter erop gezet is. Het geeft nu al aan hoe het prieeltje er ongeveer gaat uitzien. Wind en weder dienende, en deze factoren spelen tijdens de ijsheiligen dit jaar een geduchte rol, zal in het weekend na Hemelvaartdag de achterwand geplaatst worden Het aftimmeren is de volgende phase, vervolgens komt de vloer en tenslotte de kromme stukjes beslag. Hopelijk beleven we in de herfst de voltooiing. We wensen de Bovenwegkwartierders goed weer de komende weekends! Bloemendaal, begin Mei 1985. L.B. Het restauratiefonds van de Stichting "Ons Bloemendaal" heeft tot doel middelen te verkrijgen en aan te wenden voor het herstel of herbouwen in de gemeente Bloemendaal van theekoepels en an dere kleine monumenten, die niet in aanmerking komen voor over heidssubsidies. (Giro: 18211 t.n.v. Restauratiefonds Stichting "Ons Bloemendaal", Aerdenhout). 29

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 30