DE KAART VAN NAUTZ Zoals in het vorige nummer al aangekondigd hebben wij in nauwe samenwerking met de jubilerende drukkerij Amicitia een prach tige topografische kaart van Kennemerland uit 1836 kunnen her drukken Deze kaart, van de landmeter Nautz, een zeldzaam mooie herdruk van het origineel uit het Haarlemse Gemeente Archief, kunnen wij U, ten behoeve van ons restauratiefonds, aanbieden in een beperkte op lage. Het meest interessante van deze kaart is wel het feit dat hij, zelfs voor een kaarten-leek" zeer goed "leesbaar" is. Gemaakt in 1836 en vlak voor de industrieele revolutie laat hij al die mooie plekken in Kennemerland zien, waarvan we er gelukkig nog zo veel bezitten. In een bijne ongelooflijke gedetaileerdheid vindt U, omzoomd door een nog net niet drooggelegde Haarlemmermeer en de kustlijn van de Noordzee, vele oorspronkelijke Kennemerlandse wegen en paden. U kunt "wandelen" van Vogelenzang naar Santpoort en de vele buitens terugvinden langs de binnenduinrand Vanaf Zandvoort kuntUover het toen al aanwezige "Pad naar Santvoort" terug wandelen via "Kraantje Lek" naar Haarlem; in 1836 nog een bescheiden "eiland" aan het Spaarne. Op de volgende pagina's vindt U een verslag van een onderzoek wat Bert Sliggers deed naar de historische achtergronden en de persoon Nautz. Een waardevolle aanvulling bij deze uitgave Al met al een kaart om vaak van te genieten en eigenlijk een "must" voor eenieder die het Kennemerlandse cultuurgoed een warm hart toe draagt. Deze kaart, gedrukt op Van Gelder kwaliteitspapier op het oor spronkelijke formaat van 60 x 90 cm. is verkrijgbaar voor f. 50,bij Mevr. W. van Trotsenburg-MuyrersClematislaan 3, Aerdenhout, na telefonische afspraak, tel. 023 - 240751. 2

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 3