JAARVERSLAG OVER 1985 Het jaar 1985 was voor de Stichting "Ons Bloemendaal" een jaar van hoogte-, maar ook van dieptepunten. Twee oud bestuursleden hebben we verloren; Gerda Verberne en Aad Vriesendorp. Twee persoonlijkheden die een zeer eigen plaats bij ons ingenomen hadden. Gerda's kennis van de natuur missen we zeer en haar plaats in onze Stichting is wat dit betreft nog steeds niet opgevuld. Aan de inzet en humor van Aad denken we vaak met heimwee terug. Over de hoogtepunten - de bereikte doelen - leest U verder in dit verslag De samenstelling van het_bestuur is het afgelopen jaar ongewijzigd gebleven. Zeven maal kwamen we bijeen om te vergaderen. We hebben een goede samenwerking en taakverdeling. De verdeling in de ver schillende secties werkt naar tevredenheid, zij het dat sectie Groen ernstig onderbezet is. Het verheugd ons zeer dat de heer van Schagen, advocaat te Haarlem, zich bereid heeft verklaard ons, indien nodig, van juridisch advies te di enen De verspreiding van de wervingsfolder heeft helaas niet tot die aanwas van donateurs geleid waarop wij gehoopt hadden. Meer succes hadden we via onze acties rond de theekoepel Wildhoef. De tekenin gen van Anton Pieck en de kaart van Nautz leverde ons de nodige publiciteit op en dientengevolge nieuwe leden. Natuurlijk is er ook altijd het nodige verloop, zeker in een vergrijsde gemeente als Bloemendaal (totaal 40). Al met al kunnen we toch een lichte groei in ons donateursbestand waarnemen van 794 in januari 1985 tot 825 per januari 1986. ACTIVITEITEN Op 26 maart jl. organiseerden wij in samenwerking met de Stichting Santpoort een zeer succesvolle lezing over "Landgoederen in Sant poort en Bloemendaal" door mevrouw drs L. Albers. Het aantal be zoekers sloeg alle records, hetgeen even voor wat problemen zorgde. Doch die werden door gezamenlijke inzet en medewerking verholpen. Op 23 oktober van het afgelopen jaar hadden we een niet minder ge slaagde avond met de lezing van de heer W. Post n.a.v. de uitgave van zijn boekje "Bloemendaal in de Franse Tijd". We mochten hierbij een 150 bezoekers ontvangen. Bezwaarschriften dienden wij in bij: le. Het Provinciaal bestuur van Noord-Holland betreffende ontgron ding aan de Mi1itairenweg 1 te Overveen, daar dit gebied als landschappelijk waardevol en als natuurgebied beschreven staat in resp. het bestemmingsplan Kweekduin en bestemmingsplan Bui tengebied 1970 I. Beslissing in deze zaak is herhaalde malen verdaagd 2e. Het gemeentebestuur van Haarlem tegen het verlenen van bouwver gunning tot uitbreiding van kleedaccomodatie en kantine van het tennispark aan de Ramplaan/Elswoutslaan. Deze ruimte is thans vooruitlopend op de definitieve beslissing van B en W Haarlem afwijkend van het goedgekeurde bouwplan van 27-12-1984 en tegen de adviezen van schoonheidscommissie en het bestemmingsplan 12

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 13