afgebouwd. Op een openbare hoorzitting hebben wij ons standpunt nogmaals uiteengezet. Het wachten is nu op de beslissing van B en W te Haarlem. Ten aanzien van de uitrit op de Elswoutslaanwaarbij het Provin ciaal bestuur van Noord-Holland ons en anderen gelijk gaf in onze bezwaren, is het wachten nu op de beslissing van de Raad van State, waarnaar de zaak in hoger beroep verwezen is. Inmiddels is de Elswoutslaan als geheel tot rijksmonument verklaard door de minister. Wij hopen dat dit verheugend bericht de besluit vorming ten aanzien van dit fraaie maar kwetsbare gebied ten goede komt CONTACTEN Regelmatig hebben wij contact en overleg met het gemeente bestuur van Bloemendaal. Een succesvolle samenwerking was er ten aanzien van de restauratie van de theekoepel op Wildhoef. Doch ook over andere zaken hebben we een goede gedachtenwisseling. We krijgen bericht van de openbare commissie-vergaderingen en één van onze bestuursleden is hierbij aanwezig indien er zaken ter sprake komen die voor "Ons Bloemendaal" van belang zijn. De contacten met de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemer1and zijn regelmatig en er is samenwerking ten aanzien van speciale projecten. Er is uitwisseling van berichtgeving met verschillende instellingen werkzaam in Noord-Holland zoals bijv. de Culturele Raad Noord-Hol land, Contact Milieubescherming Noord-Holland en de Nationale Con tact Commissie Monumenten Bescherming. Ook met de zuster verenigingen in de regio is er uitwisseling van publicaties en waarnodig samenwerking. Enthousiast zijn we over de plannen voor oprichting van een foto- grafisch centrum in Haarlem, een unicum in Nederland. SECTIE MONUMENTEN De eerste helft van het achter ons liggende jaar stond voornamelijk in het teken van de actie Theekoepel Wildhoef". Op een dag in januari signeerde Anton Pieck, in dit verband,op het Raadhuis vele reproducties van zijn tekening van de koepel in de sneeuw. Het werd een buitengewoon gezellige en in alle opzichten geslaagde ochtend ondanks het barre winterweer. Later in het jaar bood Drukkerij Amicitia ons ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een schitterende herdruk van een kaart van Zuid-Kennemer1 and in 1836, van Nautz aan. We mogen deze verkopen ten bate van ons Restauratiefonds. Wij boden de jubilaris bij deze gelegenheid een"Pyrus Japonica" aan voor de tuin van de drukkerij. Mede dankzij het uiteindelijk slagen van onze actie kon de firma Bohema uit onze gemeente aan het einde van het jaar met de daadwer kelijke restauratie van de theekoepel van Wildhoef beginnen. Net op tijd want vooral in het najaar ging de toestand van de koe pel zienderogen achteruit. Wij constateren met voldoening dat de inspanningen van vele Bloemendalers er voor hebben gezorgd dat 13

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 14