binnenkort de Wildhoef-koepel weer "als nieuw" zal zijn. In een overeenkomst met de eigenaar en de gemeente mag de Stichting "Ons Bloemendaal" de koepel een paar maal per jaar gebruiken. Een ander landgoed-ornament, de Hermitage van Elswout kon op 26 October j.l. tijdens een bijzondere happening, in oude luister her steld, aan Staatsbosbeheer worden overgedragen. Na een lange aan loopperiode vonden wij de "mannen van het Bovenwegkwartier" bereid om in hun vrije tijd de Hermitage te herbouwen. Het resultaat mag er zijn; een fraaie gedenksteen in de vloer van het bouwsel herin nert aan de samenwerking van de velen die zich hiervoor ingezet hebben Op 25 maart 1985 namen twee bestuursleden deel aan de Nationale Monumentendag, die dit keer een bijzonder feestelijk tintje had vanwege de ingebruikneming van de gerestaureerde St Jan in Den Bosch. De dag stond in het teken van de noodzaak te zorgen voor goede opleiding van jonge mensen in de oude restauratie-ambachten De kans is namelijk anders niet denkbeeldig dat wij binnen afzien bare tijd niet meer kunnen beschikken over goede vakmensen in de diverse voor de restauratie onontbeerlijke disciplines. Bij de Herdenkingsfeesten ter gelegenheid van 40-jaar bevrijding op 5 mei leverden twee bestuursleden hun bijdragen in de vorm van de organisatie van twee tentoonstellingen in Vogelenzang en Bloe mendaal en medewerking aan een lezing met dia's over Bloemendaal tijdens de bevrijding en in de jaren daarna. In Vogelenzang wordt tot onze grote vreugde het oude cafétje op de hoek van de Graaf_Florislaan zorgvuldig gerestaureerd. Wij volgen de vorderingen met veel belangstelling. Onze belangstelling gaat ook uit naar de plannen met betrekking tot het voormalige Hotel_Duin_en_Daal1 De tekeningen voor de verbouw zien er veelbelovend uit; vrijwel het gehele gebouw zal behouden kunnen blijven, hopelijk inclusief het torentje. Tevens ligt het in de bedoeling de typische van der Steur-eetzaa1 zoveel mogelijk in tact te laten. Kortom een ontwikkeling die wij van harte toejui chen. Enigszins bezorgd volgen we de plannen rond Groot-Bentveld. Welis waar valt het landgoed onder de verantwoordelijkheid van de gemeen te Zandvoort, maar het enige, zéér oude nog bewaard gebleven buiten in die omgeving ligt ook ons na aan het hart. Nieuwe ontwikkelingen rcnd "Lindenheuvel" hebben evenzeer onze be langstelling. Van concrete plannen is echter tot nu toe nog geen sprake Tot onze spijt lijkt het onvermijdelijk dat het oude P.E.N.-gebouw aan de Korte Kleverlaan gesloopt zal worden om plaats te maken voor nieuwbouw-appartementenVerbouw van het industrieel archeologisch belangwekkende pand blijkt toch te kostbaar. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het "Thijsse1 s heeft het bestuur van de Stichting "Ons Bloemendaal" op zich ge nomen ervoor te zorgen dat een oude wens in vervulling zal gaan. De klok op het Pannekoekenhuisje zal weer "luidbaar" gemaakt 14

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 15