worden, zodat bezoekers van het Hof tegen sluitingstijd door klok gelui gewaarschuwd zullen kunnen worden. Tenslotte bereikte onze stichting van gemeentewege het verzoek de kl.ei_nere:_monumenten in onze gemeente te inventariseren ter aanvul ling op de reeds bestaande monumentenlijst van gebouwen. Wij heb ben positief op dit verzoek gereageerd en hopen geholpen door een aantal vrijwilligers, in het voorjaar van start te gaan met deze klus. Hierbij hopen wij ook tot inventarisatie van alle grenspalen in de gemeente te komen in samenwerking met de heer Dijkstra, die daar al zeer veel materiaal over verzameld heeft. SECTIE JGROEN De activiteiten in dit aandachtsveld van het bestuur bleven helaas wat beperkt door onvoldoende mankracht om het groen in onze gemeen te alert te observeren. Om hieraan het hoofd te bieden werd in de loop van het jaar omgezien naar mogelijkheden om contribuanten van "Ons Bloemendaal" erbij te betrekken. Wij vonden de heer Lange uit Overveen bereid het kapplan in het noordelijk deel van de gemeente te beoordelen. De heer Lange met een aantal helpers beperkte zich niet tot het kapplan maar gaf nog een aantal adviezen waar lege plekken waren en hij bracht ideeën in voor verandering van soort laanbomen. Voor het zuidelijk deel hopen wij binnenkort ook een helpende hand te hebben om het groen, parkaanleg en bomen te ob serveren ^e_®lswoutslaan bleef onze aandacht vragen. Hoewel tot nu toe wei nig duidelijke schade is veroorzaakt door de uitrit van het tennis park blijft "Ons Bloemendaal" zich verzetten tegen dit initiatief. De mogelijkheid om de sloot, aan de zuidkant te verleg gen heeft Gedeputeerde Staten aangegrepen om de besluitvorming nieuwe kansen te geven. "Ons Bloemendaal" wacht met spanning op de resultaten van de stu dies om de Elswoutslaan inclusief de bomen in een betere conditie te brengen. Het liefst zouden wij deze fraaie oude weg voor het autoverkeer willen afsluiten. De veel zwaardere verkeersbelasting van de Duinlustweg maakt echter deze gedachte onaanvaardbaar. In het overleg met de gemeente is ons gebleken, dat de proef in het Bovenwegkwartier een nieuw beleid met betrekking tot het spui ten tegen onkruid heeft opgeleverd. Als er twee jaar niet is ge spoten, zo is gebleken, moet er in het derde jaar in een sterkere mate worden gespoten, omdat anders voetgangers en het andere ver keer te veel overlast krijgen door gladheid en het niet weg kun nen vloeien van regenwater etc.. Daarom zal nu geprobeerd worden het ene jaar niet en het volgende jaar met matige sterkte onkruid bestrijding toe te passen. Tenslotte wil "Ons Bloemendaal" zijn tevredenheid betuigen met de toenemende kwaliteit van het bomenbestandHet kapplan voor de winter 85/86 omvatte al weer minder bomen dan het voorgaande. Wel zijn wij van mening, dat vele plantsoenen en parkjes verarmen. Diverse mooi aangelegde perken verpieteren, doordat er geen compost buiten de perken onder bomen en heesters wordt aangebracht en onder andere in het door Springer aangelegde Wethouder Laanpark ontstaan geleidelijk gaten door het niet meer inplanten van bomen en hees- 15

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 16