ters Met veel genoegen hebben we geconstateerd dat er leilinden zijn aangeplant bij het café aan de Graaf_Florislaan te Vogelenzang, zodat hier nu een fraai hoekje in ere is hersteld. Ook de aanplant van de bomen in Vogelenzang Oost schept tevredenheid. Minder tevreden zijn we over de beschadiging aan de bomen toege bracht op een perceel aan de Jozef - Na jaren van over leg en tenslotte naar ons inziens degelijke afspraken ging er toch van alles fout. Wij hebben ons ongenoegen hierover bij de gemeente kenbaar gemaakt. Hopelijk zullen dergelijke zaken zich in de toe komst niet herhalen. Meer aandacht willen we gaan schenken aan de bescherming van onze bermen. Door het parkeren in deze groenstroken krijgen wilde bloe men geen kans meer uit te groeien. Wij beraden ons nog op een plan de Bloemendalers hiervoor meer alert te maken. Een andere zorg zijn de oude_boomgaardendie zich hier en daar nog op buitens in onze gemeente bevinden. Deze vallen niet onder een kapverordening en zijn dus onbeschermd. Wij zouden graag zien dat gezonde oude boomgaarden, die zo typerend voor de buitens van Ken- nemerland zijn, in stand gehouden werden. Kortom we kunnen merken, dat de gemeente zijn best doet, de mede werkers van de plantsoenendienst alert en bezig zijn om ons groen goed te houden, maar verbeteringen zijn nog altijd mogelijk. SECTIE_TIJDSCHRIFT In 1985 is, net als in voorafgaande jaren, ons periodiek vier maal verschenen. Als eerste nummer (9e jaargang, nr. 1) verscheen ons jaarverslag, aangevuld met mededelingen, verslagen en een uitnodiging voor de lezing "Landgoederen in Santpoort en Bloemendaal" door Lucy Albers. Vooral de prachtige luchtfoto van Elswout, maakte van dit nummer iets speciaals Het tweede nummer dat in juni verscheen, was een uitgebreid nummer met tal van interessante artikelen en veel mooie foto's. Er werd veel aandacht besteed aan de kaart van Nautz, de uitgave die wij in samenwerking met Amicitia te koop aanbieden ten bate van ons restauratiefonds (nog steeds te koop! Het derde nummer werd een uiterst dun mededelingenblad en zodoende hielden wij kopij in voorraad om het laatste tijdschrift (9e jaar gang, nr.4) extra dik en verzorgd uit te brengen. Wij waren dan ook trots op deze uitgave en ontvingen veel lovende reacties hierop. In dit blad werd onder meer een interview opgenomen met een oude Bloemendaalse"Wij hopen vaker zulke herinneringen te kunnen pu bliceren en de oproep hiertoe in het laatste nummer, heeft al veel reacties gegeven. Ook het Haarlems Dagblad besteedde er aandacht aan De samenwerking met Amicitia verloopt uitstekend en het stijgende aantal donateurs bewijst dat onze lezers onze inspanningen waarde ren. Wij hopen dat zo te houden. Kopij blijft echter altijd zéér welkom! 16

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 17