VOGELENZANG ACCEPTGIROKAARTEN Het begin van de Graaf Florislaan in de kom van het oude dorp heeft een mooier aanzien gekregen. Dit danken wij aan de eigenaars van de oude panden, welke hier aan het begin van deze laan staan. Zij heb ben deze panden gerestaureerd en het resultaat mag er zijn. De twee historische huizen aan de linkerkant pronken nu met hun witte gevels en hun rood-wit geschilderde raamluiken. Aan de rechterkant staat eveneens een historisch pand, waaraan binnenkort ook de nieuwe luiken naast de ramen zullen prijken. Op de blinde muur van dit-oude winkelpand staat de Cacaojuffrouw" er weer fris bij. Ter verfraaiing van het geheel is de gehele Graaf Florislaan af gelopen zomer opnieuw bestraat met verschillende soorten klinkers in patronen gelegd. Om in de sfeer van dit fraaie geheel te blijven, zou de oude stenen lantaarnpaal voor het pand voorheen Café Vogelen zang vervangen dienen te worden door zon oude gietijzeren (gas) lantaarn. Wat waren die toch mooi. De eigenaars van deze panden hebben getoond, dat zij gevoel hebben voor het mooie van deze laan. Dat velen dit erg op prijs stellen, bleek heel duidelijk uit het ach en wee geroep op de avond dat de Vogelenzanse brandweer uitrukte om de brand te blussen, die was uit gebroken op de zolder van het oude cafépand. Alle omwonenden waren, op het geluid van de sirene, weer uit hun bed gekomen en stonden verbouwereerd en duidelijk aangeslagen de Voge1enzangse brandweer jongens aan te moedigen. Geinspireerd door dit meeleven wisten zij de schade beperkt te houden. "De" Vogelenzang is verrijkt met een historisch hoekje dat de herinnering aan het Oude dorpsplein en Dorpsstraat voor de jonge Vogelenzangers levend zal houden. Lvan Emmerik Wij kregen nogal wat boze brieven toegestuurd van mensen dit hun donatie reeds betaald hadden en toch een acceptgirokaart ontvingen. Drie keer per jaar laten wij wikkels drukken bij het Werkvoorzie ningsschap Zuid Kennemerland en één keer per jaar gebruiken we de gedrukte acceptgirokaart voor adressering. Daar het voor ons onmogelijk is de acceptgiro's van donateurs die reeds betaald hebben er uit te zoeken en deze door een gedrukte wik kel te vervangen, hopen wij dat de vlotte betalers dit niet als nalatigheid van onze kant willen beschouwen, doch als administra tieve noodzakelijkheid. Dit geldt ook voor Stichtingen- Verenigingen e.a. die géén contribu tie verschuldigd zijn. Wij hopen dat U hiervoor begrip zult hebben. Stichting "Ons B1oemendaal 32

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 33