INVENTARISATIE 'KLEINE MONUMENTEN' 125 JAAR KERK TE VOGELENZANG Sinds enige weken is een groep van twaalf enthousiaste mensen bezig onze gemeente systematisch "af te grazen" op zoek naar zg. "kleine monumentjes". De gemeente is hiervoor in wijken verdeeld en in eerste instan tie wordt alles waarvan men vindt dat het opvallend, bijzonder, aardig of interessant lijkt op een lijst gezet. De lijsten wor den besproken en eventueel nog aangevuld op grond van informa ties of tips van de andere leden van de groep. De groep vrijwilligers komt regelmatig samen om ervaringen uit te wisselen en eventuele problemen die men tegenkomt te bespre ken Sommige wijken zijn al geheel, andere gedeeltelijk in kaart gebracht. Tegen het einde van de zomer hopen we tot een voor lopige afronding te kunnen komen. Dan zullen we in overleg met de gemeente en de monumenten-com missie tot een selectie moeten komen van die objecten die in aanmerking komen voor plaatsing op de monumentenlijst. Voorlopig zijn we nog volop bezig met "schatgraven". Het is voor velen van ons dikwijls verrassend hoeveel leuke dingen in onze directe omgeving op onze dagelijkse route te vinden zijn, die ons eigenlijk nog nooit zijn opgevallen. In het volgende nummer hopen we uitgebreider over onze erva ringen verslag te doen en in woord en beeld te vertellen van verrassende, bijzondere en interessante vondsten. J. S1agter-Wieringa Ter gelegenheid van het feit dat de R.K. Kerk te Vogelenzang 125 jaar geleden werd gebouwd is er een jubi1eum-boekje verschenen, waarin de geschiedenis van dorp 1861 en kerk wordt beschreven vanaf de tijd dat Graaf Floris V daar een jachthuis bouwde, tot aan het heden Het boekje is geschreven door de heer L. van Emmerik te Vogelen zang, bestuurslid van "Ons Bloe- mendaal" De nieuwe inwoners van het dorp vinden hierin veel informatie over de geschiedenis van de dorpsgemeenschap waarin we nu 1 even Door de gulle medewerking van het Gemeentebestuur was het moge lijk dit boekje in Vogelenzang huis aan huis te distribueren. 125 jaar kerk VOGELENZANG Jubileumboek 3

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 4