PRIJSVRAAG eerste decennium van de 20e eeuw ook Duitse ontwikkelingen, ko men tot een eigen, een Nederlandse villa- en landhuisstijl. Deze nieuwe stijl is gebaseerd op de inheemse landelijke bouwkunst voor wat betreft de landhuizen (huizen met een boerderijachtig karakter) en op het 17e en 18e eeuwse baksteenk1assicisme voor de villa's en landhuizen van Duin en Daal uit de periode 1897-1940, zodat de lezer niet alleen een beeld krijgt van de individuele gebouwen maar ook van het geheel dat deze gebouwen samen vormen. In dit boek, voorzien van meer dan 200 illustraties, wordt zo voor het eerst, voor wat Nederland betreft, het fascinerende feno meen van villaparken beschreven. Jannes de Haan. Het boek "Villaparken in Nederland (een onderzoek aan de hand van het villapark Duin en Daal te Bloemendaal 1897-1940)" door Jannes de Haan komt in Oktober uit bij de uitgeverij Schuyt en Co te Haarlem. Het boek heeft 184 pagina's en 240 illustraties. De win kelprijs bedraagt f. 45,-. Tot_l7_0ctober a^s^ kunt U, als donateur van de Stichting Ons Bloemendaal, intekenen op dit boek bij de boekhandel in Uw omgeving, voor een gereduceerde prijs van f.39,50. Zoals U reeds in het vorige tijdschrift heeft kunnen lezen, heeft de Stichting Ons Bloemendaal het voornemen om ter ere van het tweede lustrum van de Stichting een foto-prijsvraag te organiseren. Deze prijsvraag, die in het kader staat van onze inventarisatie van "kleine monumenten" heeft als opdracht: MAAK EEN FOTO van een object waarvan U vindt dat het in onze lijst van kleine monumenten zou passen. In feite verstaan wij daar eigenlijk alles onder wat normaal ge sproken niet direct de aandacht krijgt die het verdient: bijv.: gevelstenen, metselwerk, grenspalen, tuinhekken, gietwerk, etc.. Maar ook een mooi hoekje van Bloemendaal, een vergezicht, of een mooie boom kan "monumentaal" zijn! Wij zouden Uw inzending bijzonder op prijs stellen vanwege deze inventarisatie, waar de Stichting al veel langer mee bezig is. Daarom willen wij de nadruk leggen op de ORIGINALITEIT van de "vondsten" en niet op de kwaliteit van het fotowerk, d.w.z.: IEDEREEN KAN MEEDOEN! Een eenvoudig kiekje, maar ook ieder ander formaat, is welkom. In ons December-nummer zullen wij de datum bekend maken waarop de inzendingen moeten binnen zijn. (Waarschijnlijk eind Januari). Ook bijzonderheden over de tentoonstelling van de inzendingen in het Gemeentehuis en de jury, die de foto's zal beoordelen, zul len wij dan publiceren. Maar U kunt nu reeds aan het werk. Veel succes! De Redaktie. 8

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 9