TENTOONSTELLING IN DE KOEPEL VAN WILDHOEF 'VILLAPARKEN IN NEDERLAND' Geachte Lezer, In de laatste uitgave van Uw tijdschrift werd aangekondigd dat de gerestaureerde "theekoepel van Wildhoef" opengesteld zou wor den in het weekeinde van 11 en 12 oktober voor leden van de Stich ting en andere belangstellenden. Ik had het voorrecht mijn zijdeschilderwerk en poppen tijdens deze openstelling te mogen exposeren. De officiële woorden werden gesproken door Wethouder P.J. van der Ham en vonden weerklank in de loop van deze dagen. U vindt het vast leuk om te horen hoe één en ander gegaan is. Suksesvol is beslist een juist woord voor deze gebeurtenis. Het prachtige herfstweer, de bomen in prachtige kleuren omringden het theekoepe1tje als feestversiering. Het aantal belangstellenden overtrof denk ik de verwachtingen. Ruin 250 mensen brachten er een bezoekje. Uit de namenlijst op het tafeltje bij de ingang doe ik een greep en lees dan veel inwonenden van Uw gemeente, uit Haarlem, Heemstede, Overveen, Santpoort, Driehuis, Rotterdam, Mid delburg, Bilthoven, Canada en Londen. Ik wil U de volgende reacties niet onthouden. Heel schattige verhalen van mensen uit de directe omgeving die daar hun afspraak jes maakten, jongere mensen die rond de toen nog vervallen thee koepel speelden, mensen die daar altijd kastanjes zochten en nu met hun eigen kinderen op de aankondiging uit de krant afkwamen en tot hun verrassing weer met kastanjes naar huis gingen. Mensen die speciaal voor de binnen- en buitenkant interesse hadden. Mensen die een stukje geschiedenis wilden horen. Zomaar passanten die heel enthousiast waren over deze "verrassing onderweg". Bovendien wilde ik U vertellen dat het voor mijzelf een bijzonder geslaagd en feestelijk weekeinde is geworden! Hannie Coolen-van Meeteren. Textiele werkvormster. Op Vrijdag 17 oktober j.l. werd in het Provinciehuis van Noord- Holland in Haarlem het eerste exemplaar van het door Jannes de Haan geschreven boek "Villaparken in Nederland", waarover de auteur een artikel plaatste in ons vorige nummer, aangeboden aan de gedepu teerde voor monumentenzorg, de heer J.K. Palma. Voor een groot aantal genodigden sprak architectuurhistoricus drs R.C. Hekker, over de aanleg van villaparken in verschillende ste den en dorpen in ons land na het midden van de vorige eeuw. De huizen, tuinen en bijgebouwen in deze villaparken vormden een eenheid met de omgeving; er is sprake van een architectonisch ge heel. Jammer, dat in ons eigen "Duin en Daal", dat in het boek van de Haan uitgebreid wordt behandeld, later enkele huizen werden bijgebouwd, die qua stijl niet in deze omgeving thuis hoorden en het evenwicht verstoorden. Ongetwijfeld zal het boek van Jannes de Haan er toe bijdragen, dat de unieke opzet van de verschillende villaparken niet verder zal worden aangetast en voor het nageslacht behouden blijft. 31

Ons Bloemendaal | 1986 | | pagina 23