TOELICHTING OP DE RESULTATENREKENING 1986 Aan de inkomstenkant Aan de uitgavenkant TOELICHTING RIJ DE RALANS PER 31-18-1986 De opbrengst van de donaties was in 1986 ongeveer gelijk aan die in 1985. Met een nage noeg gelijkblijvend ledenbestand van ca. 800 leden bleef de gemiddelde opbrengst per dona teur op bijna 23,- liggen. Dit gemiddelde bedrag blijft verheugend, daar er een groot aantal oudere donateurs zijn, die vaak de minimumdonatie van 10,- betalen en dus tevens een groot aantal gewone donateurs, die hun jaarlijkse bijdrage vrijwillig hoger stellen dan 20,-. De gemeente Bloemendaal hanteerde wederom een korting op de subsidie. In totaal bedroeg haar jaarlijkse subsidie over de laatste 5 jaar gemiddeld 596,- Wat de penningmeester betreft géén bedrag om trots op te zijn als gemeente. Ook de subsidies van het ministerie van WVC zullen niet meer worden ontvangen. Stichtingen met een duidelijk locaal karakter vallen niet meer binnen het Haagse subsidie beleid. Door het wegvallen van deze subsidie hebben we alle rente-opbrengsten aan de Stichtingsexploitatierekening toegerekend, waardoor het negatieve resultaat beperkt kon blijven. De totale kosten van druk en verzending van ons periodiek bedroegen in 1986 17.680,90. Alhoewel onze gemiddelde prijs niet zoveel toenam, was de verzending toch een stuk duurder. Het nominale bedrag is gelijk aan de Donaties 1986 plus de subsidie van de gemeente, hetgeen betekent dat alle overige kosten gedekt moesten worden door een gift en de rente-opbrengst. De penningmeester acht dit geen gezonde situatie en zal derhalve een voorstel tot donatie- verhoging doen. Gedekt dient te worden een bedrag van ca. 2.890,- oftewel 4,- per donateur. Te verdelen over 3,- per 65+ donateur en 5,- per gewone donateur. Tenslotte dient te worden vermeld dat de Stichting OB een gift van 100,- deed aan de Stichting 'de Hekslootpolder', alsmede een gift aan Thijsse's Hof in de vorm van de repa ratie van de klok op het Pannekoekenhuisje. De Liquiditeitspositie van de Stichting OB nam duidelijk af. Dit is hoofdzakelijk een gevolg van het gereedkomen van de Restauratie van de Koepel van Wildhoef waarvoor wij een toezegging van 15.000,- hadden gedaan. Dit bedrag werd in 1986 betaald aan de gemeente en ten laste gebracht van het Reservefonds. De Voorraden: door verkoop van kaarten etc. op diverse manifestaties daalde de waarde van de voorraden met 300,- De Inventaris: op de inventaris werd niet afgeschreven. Wel werd een pocket-memo gekocht om interviews makkelijk te kunnen uitwerken. Hierdoor werd 198,- aan de Inventaris toegevoegd. Het Resultaat van 477,36 negatief, werd ten laste van het kapitaal der Stichting gebracht.

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 40