Bloemendaalseweg (vervolg): Midden Duin en Daalseweg drie hoge trappen, verbinding met de t.g.o. Mesdaglaan, nr. 25 Hoge Duin en Daalseweg en 29 Mollaan 1 Mo 11 aan water rond "Saxenburg" stenen bruggetje met jaartal en inrij- hek, hekpalen met naam en smeedijzeren hek fraaie tuinaanleg t.g.o. nr. 1 in zijgevel Bloemendaalse Schoolvereniging, gevelsteen Mollaan hoek Brederodelaan bij Pannekoekehuisje luidklok geëmailleerd bordje met tekst: niet te leveren op crediet - Thijsse's Hof, beeldje van "Erik" Mollaan 1 a P ine1laan 5 Rustenburgerweg la Ri jperweg 15 Schulzlaan 62 Zomerzorgerlaan Zomerzorgerlaan "Rode Steijn", in achtergevel groot ingemetseld wapenschild: kroon met vier parels, wapen met liggende leeuwen anno 1764 diverse bouwelementen verwerkt in ter ras waaronder leeuwenkop-waterspuwer waterbak achter in tuin met vierkante zuil met gebeeldhouwde waterspuwers en inscriptie P.B. en P.P. anno 1774 bijzonder fraai ijzeren hek torentje met luidklok gevelsteen met spelende kinderen opvallende torenpartij gevelsteen Bouwvereniging Bloemendaal Noord 1932 herinneringsbank Simon de Heer in ge lijknamig plantsoen Openluchttheater, herinneringssteen wethouder van Geluk. Tevens vragen wij aandacht voor: I. de hoge houten schuur op het terrein van Caprera II.de fraaie gebeeldhouwde hekstukken bij Parkweg 10, voorstellen de eenden en pelikanen III.het stalgebouw van de firma Böttger aan de Zomerzorgerlaan (niet op de ontwerp-monumentenlijst IV.de diverse in de zomer geplaatste water-drinkbakken; bestaat er nog een oud exemplaar? 10

Ons Bloemendaal | 1987 | | pagina 13