GAME AND SET, OF HOE (BE)SPEELT (MEN) EEN GEMEENTE 14 Al geruime tijd zijn wij als geïnteresseerde toeschouwer betrok ken bij een merkwaardige match, die zich afspeelt op en rond het tennispark "Duinvliet" aan de E1swouts1aan Aan deze match gingen enige voorrondes vooraf, waarin behalve de eigenaar van het tennispark en de Gemeentes Haarlem en Bloemendaal, ook de Provincie, Staatsbosbeheer en wij optraden. U herinnert zich in dit verband ongetwijfeld de schermutselingen rond de uitrit- El s wou t s 1 aan waarbij een mede door ons gesteund voorstel een ont sluiting van het tennispark naar de Ramplaan te maken het uiteinde lijk niet heeft gehaald, mede omdat de Gemeente Haarlem een wijzi ging van het bestemmingsplan terwille van deze zaak niet juist achtte Staatsbosbeheer is dan evenals wij in eerste instantie uitge speeld, maar gaat er vei-volgens toe over op enige meters van de hoge hekken aan het einde van het weiland een groenwal aan te leg gen door de aanplant van jonge bomen en struiken, maar wordt vrij wel onmiddellijk teruggefloten door de Gemeente Haarlem: de groen wal is n strijd met het aldaar geldende bestemmingsplan, dus: opruimen! De regels lijken duidelijk! Hierna verplaatst de strijd zich naar de baan binnen de hekken van "Duinvliet", waar de eigenaar begonnen is een kantine met kleedkamers en berging te bouwen, volgens de bepalingen van het bestemmingsplan in laagbouw uitgevoerd. Tot verbazing van de toe schouwers worden er echter al heel spoedig voorbereidingen getrof fen om een verdieping op de laagbouw aan te brengen. Tijdens de bouw is n.l. gebleken, dat er zó dringend extra vergaderruimte en opvangruimte voor kleuters en peuters van tennissende ouders nodig is, dat de gelijkvloers geprojecteerde ruimte absoluut onvoldoende is. In strijd met de regels, maar het verzoek om ontheffing van de voorschriften, wordt door Haarlem in principe gehonoreerd! Verwar ring en verbazing bij de toeschouwers, die doormiddel van bezwaar schriften protesteren. Tijdens de hoorzitting op het Stadhuis van Haarlem komen ook de geruchten ter sprake dat de verdieping alleen en uitsluitend bestemd zou zijn voor bewoning door de eigenaar, en helemaal niet voor de in de aanvraag gestelde doelen. Geen fair- play dus? De eigenaar ontkent, desgevraagd, ten stelligste. Haarlem wijst de protesten af, de vergunning wordt verleend, 1-0! De eigenaar staat, gebruik makend van het verslappen van de te genstander, onmiddellijk klaar met een volgende aanvraag: een her ziening van het bestemmingsplan, opdat hij de verdieping van het clubgebouw als woning kan gebruiken, om dag en nacht toezicht uit te oefenen op zijn tennispark. Een gedurfde zet, maar zie, Haarlem acht de aanvraag alleszins redelijk en het College van B. en W. is bereid mee te werken aan een bestemmingswijziging. Een golf van ontzetting slaat over de toeschouwers, men komt opnieuw in opstand en protesteert, regels zijn er om je aan te houden, regels zijn voor alle spelers gelijk en een speler die zich bij voortduring aan de regels tracht te onttrekken dient een waarschuwing te krij gen. In de raadscommissie wordt nadrukkelijk gevraagd bij de beoor deling van de aanvraag de voorgeschiedenis mee te laten wegen. Men is geneigd de redelijkheid van dit verzoek in te zien en de zaak gaat terug naar B. en W. ter heroverweging. 1-1? Nee... in Haarlem houdt men zich niet bezig met "voorgeschiedenissen", elke aanvraag wordt als op zichzelf staand beschouwd en beoordeeld.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 15