MANIFESTATIE "ZUID-KENNEMERLAND" NATUURLIJK 16 Hoewel "Ons Bloemendaal" niet betrokken is bij de organisatie van de manifestatie "LiL_Kennemerland Natuurlijk" staan wij geheel achter de doelstelling ervan» Daarom dan ook dit bericht in ons tijdschrift. In het Bloemendaals Gemeentehuis komt een tentoonstelling van aquarellen en ander werk door leerlingen van "Atelier Eindenhout" met als thema de "schoonheid van de woonomgeving". Voorts zijn er nog 14 exposities in 6 andere gemeentes. Er wordt een boek uitgegeven en een scholenproject georganiseerd. Daarnaast kan men 60 excursies maken. De Natuurlijkkrant hebt U waarschijnlijk al in de bus gekregen. De manifestatie beoogt de bevolking van Zuid-Kennemer1and en overige geïnteresseerden voorlichting te geven over de waarden van de natuur en het landschap van Zuid-Kennerner1 andDe organisatoren treden daarmee in het voetspoor van pioniers als Frederik van Eeden, Jac. P. Thijsse en Jan P. Strijbos, die er woonden en in woord en beeld al eerder de grote 1andschapsvariatie en de natuurrijkdom van deze streek in zuid/west Noord-Holland vastlegden. In deze nu dichtbevolkte hoek van de Randstad zijn in het brede duingebied nog steeds grote gedeelten te vinden die behoren tot de gaafste kalk- rijke duincomplexen van het land, verleent een aantal goed bewaard gebleven landgoederen de binnenduinrand een landschappelijke charme "van eeuwen her" en behoren de veenweiden ten oosten van Haarlem tot de rijkste weidevogelgebieden van het land met een aantal ge deelten die ook floristisch bijzonder waardevol zijn. De Stichting Zuid-Kennemerland Natuurlijk is in 1985 opgericht door de leden van de Districtscommissie Noord-Holland van de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de afdelingen Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, het Instituut voor natuur- beschermingsedueatie IVNde Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, de Werkgroep Duinbehoud Zuid-Kennemer land en de Vogelwerkgroep Haarlem. Aan de voorbereiding van de Manifestatie is ruim twee jaar door vrijwilligers gewerkt. Financiële steun van de Rijksoverheid, de Provincie Noord-Holland, de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haar1emmer1iede/ Spaarnwoude, Heemstede, Velsen en Zandvoort, een aantal fondsen, enkele grote ondernemingen en eigen middelen zijn ter voorbereiding en uitvoering van de Manifestatie verkregen tot een bedrag van ruim f.1 250.000,

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 17