22 Eén herinnering wil ik nog neerschrijven en wel over het feest, dat de heer Borski in den zomer van 1882 heeft gegeven ter gelegenheid van het huwelijk van den Heer en Mevrouw Jan Luden - Van der Vliet. De heer Borski had achter het heerenhuis op Belvédère een ronde balzaal van groote afmeting laten bouwen. Deze was prachtig gestof feerd en gedecoreerd door de firma Jansen te Amsterdam. Het plafond was van heel dunne stof, fijn geplooid in afloopende kleuren van den regenboog; de wanden waren in vakken verdeeld, welke bestonden uit groote spiegels, afgewisseld door vakken van kurkschorsdie weelderig met frissche groene planten waren behangen. Vanzelfsprekend was er een spiegelgladde in de was geboende dans vloer, waarop rondom fluweelen sofa's stonden. Een groote bijzonder heid voor die dagen was de electrische verlichting van de zaal, waarvoor de stroom werd opgewekt door een locomobiel, die uit Am sterdam hierheen vervoerd en op het terrein van Belvédère was ge plaatst. Het geheel gaf een schitterende aanblik, 's Avonds werd er op de weide over Belvédère een prachtig vuurwerk afgestoken, waar van de geheele burgerij genoten heeft. En hiermede eindig ik mijn beschrijving van het dorp Overveen en spreek daarbij den wensch uit, dat het tot in de verre toekomst een sieraad mag blijven van de gemeente Bloemendaal. Overveen, September 1946. Zij 1weg 11 w.g. A.C.W. Rijnierse. Bron: Gemeentearchief Bloemendaal. Het eerste deel van de Overveensche Herinneringen" van Mejuffrouw Rijnierse werden gepubliceerd in het decembernummer van "Ons Bloemendaal" 1987. (11e jaargang nr. 4. De Zijlweg bij het Raadhuis en de Tol. 1900 - 1902.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 23