JAARVERGADERING 1988 Bij de nieuwe ingang van Lindenheuve1aan de Parkweg is het even stil. Hoe lang nog? Duidelijkheid omtrent de plannen van de eige naar is moeilijk te krijgen. Toch moet er ook tijd zijn "to stand and stare". In dit nummer van "Ons Bloemendaal" publiceren we een aantal herinneringen. Allereerst het slot van de Herinneringen van Mejuf frouw Rijnierse, waarvan U in het decembernummer 1987 reeds het eerste deel zag; Mevrouw Amy ter Poorten-Kruimel mijmert over de voormalige villa Aelbertsberg"en Mevrouw L. Bleeker haalt her inneringen op uit haar jeugd bij Wildhoef, verder is er een ont boezeming over "de Muur" bij manege Brandwijk, afkomstig van een vroegere tuinbaas van de kwekerij "Duinlust" die daar destijds was. Van de heer C.W.D. Vrijland ontvingen wij een artikel over de ge schiedenis van de boerderij van Elswout. Deze staat momenteel in de belangstelling omdat onzeker is wat hiermee zal gaan gebeuren. Tenslotte - voor sommigen een wrange herinnering - een fotogra fische documentatie van de afbraak van het oude PEN-gebouw aan de Korte Kleverlaan. In plaats daarvan staat er nu een fris flatgebouw. Wie weet, krijgt het ook nog wel karakter! Tijdens de Open Monumentendag 1988 (zie elders in dit nummer) wil len we laten zien, wat er in Bloemendaal allemaal aan levende monumenten is Ook van het "Kleine Monumenten-front is er nieuws. Tenslotte, met ingang van 1988 is de redactie uitgebreid met Mevrouw H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander. Suggesties, op- en aanmerkingen worden gaarne tegemoet gezien bij het secretariaat! De redactie Verslag van de Jaarvergadering van "Ons Bloemendaal", 12 april 1988 in het "Kerkelijk Centrum" aan de Ramplaan te Haarlem. Ongeveer 30 contribuanten bezochten de vergadering. De secretaris en de penningmeester werden gedechargeerd, nadat op pag13 van het jaarverslag een wijziging was aangebracht: de prijs van één pagina "Ons Bloemendaal" is niet f.14,02, maar f.0,1402. Voor bestuur en contribuanten passeerden een aantal zaken de revue, zoals bouw "promodorp" en tribune op de weilanden van Caprera ter gelegenheid van de Europese hockeykampioenschappen - Pinksteren 1988; nogmaals toelichting op ons standpunt met betrekking tot eventuele afbraak van "de Nagtegaal" in Overveen; onze houding tegenover sloop en nieuwbouw aan de westzijde van de Bloemendaalse dorpsstraat; onze bezorgdheid, wat betreft de ontwikkelingen rond Elswout zelf en het Ramp 1aangebieddaaraangrenzendwaar de gemeente bouwactiviteiten wil uitvoeren; ontsiering van het eiland van Duin en Daal en onze teleurstelling over het eindeloos lang uitblijven van de gemeentelijke monumentenlijst. 3

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 4