OPEN MONUMENTENDAG 1988 4 Bij alle activiteiten dient het bestuur van "Ons Bloemendaal" steeds algemeen- en privé be lang strikt te onderscheiden en slechts dan op te treden, wanneer er werkelijk een algemeen be lang in het geding is. De Heren Van Emmerik en Hubrecht werden bij acclamatie als be stuursleden herkozen, daar er geen tegenkandidaten waren. Na de pauze hield de heer Todirijo - boomdeskundige in dienst van de gemeente - een boeiend en onderhoudend verhaal over bomen en speciaal die in Bloemendaal. Verschillende soorten bomen werden door hem op dia getoond met hun diverse eigenaardigheden: bos-, solitaire-, laan-, park-, iepeziekte bomen en tenslotte spoorbomen, (daar moet je voor wachten J.v.V.V.-D.S. Op zaterdag 17 september 1988 zal er voor de tweede keer een landelijke Open Monumentendag gehouden worden. Deze Open Monumen tendagen, bedoeld om in brede kring belangstelling te wekken voor onze monumenten, in het bijzonder de Rijksmonumenten, komen top stand door de medewerking van vele instellingen. In de Stichting Open Monumentendag hebben vertegenwoordigers zitting van de ANWB, de AVRO, het Ned. Bureau voor Toerisme, de Stichting Nationale Contactcommissie Monumentenbescherming, de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de Vereniging van Ned. Gemeenten en het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Een indrukwekkende lijst! Hoofdsponsor voor 1988 is de NV Bouwfonds Ned. Gemeenten. Ook Bloemendaal zal weer één van de 400 gemeenten zijn, die op deze dag activiteiten organiseren. In nauwe samenwerking met de gemeente organiseert de Stichting "Ons Bloemendaal" op 17 septem ber een bustocht langs een groot aantal van de ruim honderd rijks monumenten die wij in de gemeente hebben. De tocht begint en eindigt bij het Raadhuis in Overveen en zal ruim twee uur duren. Na afloop van de rit zal er gelegenheid zijn nog even van gedachten te wisselen onder het genot van een kopje koffie beneden in het Raadhuis en eventueel een bezoek te brengen aan de dan aanwezige tentoonstelling. Deelnemers aan de tocht worden om 10.30 uur verwacht. De kosten van deelname bedragen slechts f.3,50 per persoon! Bij voldoende belangstelling wordt de rondrit 's middags om 14.00 uur herhaald, waarbij het kopje koffie dan van te voren zal worden genuttigd. Het al of niet plaats vinden van deze middag-tocht wordt in de plaatselijke pers aangekondigd.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 5