GANZELIESJE VAN WILDHOEF. WAAR IS ZE GEBLEVEN? 6 Van Mevrouw Bleeker ontvingen wij in maart j.l. een brief met een foto van een beeldje dat gestaan heeft bij het witte huis bij Wildhoef (het oude Wildhoef red.). Mevrouw Bleeker sprak de hoop uit dat het beeldje misschien via ons tijdschrift "opgespoord" zou kunnen worden. De redactie ging met haar praten en tekende de volgende herinne ringen op: "In 19,38 kwamen wij in Bloemendaal wonen - in de S t e r r eb o s 1 a an - naast "de hooiberg", dat later 't clubhuis van de hockeyclub zou worden. Als kind speelde ik veel in 't bosje op de hoek, wat ik beschouwde als "van ons". Nu staat er een lelijk PEN-huisje en is de sfeer verdwenen. Wij waren geloof ik de 2e bewoners van het huis aan de Sterre- boslaan. De huizen hadden wèl een dienstbode-kamertje op de 2e verdieping, maar op de le verdieping géén water, behalve één kraan tje in de gang om de lampetkan te vullen. Daarom had je in die tijd in het Jeugdhuis ook een badhuis. Daar zat je dan één keer in de week op een bank te wachten tot je aan de beurt was. In het jeugdhuis was in de oorlog iedere Zaterdag volksdansen, olv Henk v.d. Wateren. Wij gingen dan altijd kijken, want we waren nog te jong om mee te doen. Schuin tegenover het Jeugdhuis, waar nu de dup1 exwoningen staan, was de kwekerij-tuin van Van der Werf. Er was een diepe waterput die we eng en prachtig vonden. Hij, van der Werf, kweekte er de mooiste dahlia's en met de tuinmuur van Wildhoef op de achtergrond was het s'zomers een feest voor het oog. We gingen naar de Bornwaterschoolmijn zusje en ik, en kwamen dus dagelijks door de dorpsstraat. Ik herinner me vooral het manufacturenwinkeltje van Kaatje en haar man. Zij was een bijzondere verschijning. Zij kon zo weggelopen zijn van een 17e eeuws schilderij. Het beeld voor Albert Heijn lijkt wel op haar. Ik vraag me af of dat op Kaatje geïnspireerd is. Een echte antieke figuur en zo'n zakenvrouw was bijzonder in die tijd. De winkel was toen al antiek met al zijn vakjes en laadjes en er was van alles te koop. Als je elders niet slaagde had Kaatje 't wel! Naast Kaatje was het hele kleine optrekje van Tideman. Hij was ge handicapt en had een gemotoriseerd invalidewagentjeHij verkocht gummetjes en potloodjes en ook poëzieplaatjes. In de oorlog zaten we 2 jaar in de Garenklosjesfabriek" aan de Korte Kleverlaan. Het voormalige PEN-gebouw, waar nu een moderne flat is verrezen. De school moest ontruimd worden en de fabriek deed goed dienst. Ik herinner met het "Sloid" lokaal voor handen arbeid. Klein Poelhuys was hoofd van de school in die tijd. Het leven ging gewoon door voor ons kinderen, ondanks de oorlog. Wij wandelden veel op het landgoed Wildhoef. Er stonden veel wilde planten zoals maagdenpalm, brem en seringen. Bij het theekoepeltje stonden paarse grasklokjes. Die vind je nu alleen nóg in Drente. Aan de Krullenlaan was een hek gemaakt van kromgegroeide takken, wat een héél rustiek geheel vormde. Later werd 't vernieuwd en werd er een gewoon houten hek van latten geplaatst.

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 7