De Boekenroodeweg. Opname: 29 april 1949. Gemeentearchief Bloanendaal grond blijkt even regelmatig een lucratief jachtterrein voor pro jectontwikkelaars. Het huis, moeilijk te verkopen, wordt gesloopt en het terrein wordt, na verkaveling, zo dicht en hoog bebouwd als bestemmingsplan en gemeentelijke autoriteiten maar enigszins toe laten. Soms zelfs worden, onder het motto van woningnood en bevol kingsdruk., bestemmingsplannen gewijzigd. Er wordt altijd wel een compromis gevonden tussen de direct (financieel) belanghebbende en de overheid, maar het compromis gaat onveranderlijk ten ko'ste van het (hoge) groen en daarmee 'ten koste van het unieke karakter van de gemeente. Waar men vroeger de illusie kon hebben door één uit gestrekt landschapspark te wandelen, wordt men nu voortdurend ge confronteerd met bungalows, geschakelde villa's, inritten en par keerplaatsen Dit hele proces verloopt sluipend, in een zich versnellend tempo, maar vooral onomkeerbaar! Sluipend omdat de ambtelijke teerling vaak al geworpen blijkt te zijn vóór de burger iets in de gaten heeft. In een zich versnellend tempo, omdat ieder uitgevoerd pro ject de drempel voor verdere verkaveling verlaagt. Bovendien gaat men, eenmaal gewend aan de nieuwe toestand deze in het vervolg als norm hanteren. Er is overigens nog een heel ander aspect dat een rol speelt in de aantasting van het oorspronkelijke karakter van Bloëmendaal, n.l. het vroeger afwezig zijn van allerlei verkeers-attributenIn vorige nummers van "Ons Bloemendaal" is er al meerdere malen op gewezen hoe een steeds groeiend aantal verkeersborden, vluchtheu vels e.d. in hoge mate bijdraagt aan de voortschrijdende verste delijking van onze gemeente. Inmiddels dreigt een overdaad aan witte strepen er toe te leiden dat wij ons steeds meer gaan voelen als pionnen op een ganzebord. 24

Ons Bloemendaal | 1988 | | pagina 25