JAARVERSLAG Het hoogtepunt van het afgelopen jaar was zonder enige twijfel de bustocht in het kader van de OpenMonumentendag op 17 september. Aan deze tocht was al een rondrit voorafgegaan met een 30-tal bewoners van "Oldenhove" die zich na afloop bijzonder enthousiast toonden. Op de Open Monumentendag zelf werd maar liefst met vier bussen gereden en nog moesten er mensen teleurgesteld worden wegens plaatsgebrek. Een en ander geeft ons het gevoel dat de tocht voor herhaling vatbaar is, waarbij een start- en eindpunt in Vogelenzang een punt van overweging is. De Historische Markt in Haarlem viel gedeeltelijk samen met de Open Monumentendag. "Ons Bloemendaalgaf op zondag acte de presen ce. Ook nu weer werd de Markt door vele honderden geïnteresseerden bezocht Eveneens zeer succesvol was de lezing van de heer W. Post over "Hartenlust" n.a.v. het verschijnen van zijn boek "Hartenlustvan buitenplaats tot woon- en winkelcentrum in Bloemendaal". Wim Post is geen onbekende in de regio. De zaal van het Kerkelijk Centrum aan de Ramplaan was bijna te klein om alle belangstellenden te plaatsen. Iedereen was enthousiast over het levendige verhaal toegelicht met. lichtbeelden. Op onze jaarvergadering hield de heer Todirijoboomdeskundige in dienst van de gemeente, een boeiend verhaal over bomen. Wij zijn verheugd een dergelijke deskundige in ons midden te hebben. Het afgelopen jaar bracht opluchting t.a.v. de Burgden Texlaan. Het bos van verkeerszuilen werd gelukkig verwijderd. Thans hebben we weer een "laan" terug, die op de knelpunten de nodige veiligheid biedt Het gemeentebestuur heeft zijn erkentelijkheid voor het vele werk dat verzet is voor het tot stand komen van de lijst van kleine monumenten doen blijken door een ontvangst op het gemeentehuis voor de vrijwilligers en bestuursleden van de Stichting "Ons Bloemen daal", die zich ingezet hebben voor het maken van deze lijst, In 1988 is er door enkele bestuursleden hard gewerkt aan het samenstellen van een boekje "Bloemendaal in oude ansichten", in de alom bekende reeks, uitgegeven door de Europese Bibliotheek te ZaltbommelIn maart van dit jaar zal het boekje tijdens een fees telijk gebeuren bij boekhandel de Wit gepresenteerd worden. Negen maal vergaderde het bestuur van "Ons Bloemendaal" waarin vele zaken ter sprake kwamen. De belangrijkste algemene punten waren 1. Het hoger beroep betreffende het niet ontvankelijk verklaren door de gemeente Haarlem van ons bezwaarschrift tegen de uitbreiding van de k1eedaccomodatie en kantine van het tennisparkaan de Elswoutslaan is nog niet in behandeling genomen bij de Raad van State. Inmiddels heeft ons juridisch adviseurde heer Mr Th.C. van Schagen, die ons nog altijd geheel belangeloos ter zijde staat, opnieuw bezwaar aan getekend bij de Raad van State voor andermaal het afwijzen van ons bezwaarschrift door de gemeente Haarlem, nu betref- 4

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 5