fende het gebruik van bovengenoemde kantine als woning. Voor dit laatste is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. Ook wachten we nog op behandeling bij de Raad van State van het bezwaarschrift van de aanvrager van de bouw van een woning aan de Lage Duin en Daalseweg, op het terrein van het oude Saxenburgwaarvoor het bestemmingsplan Duin en Daal I gewijzigd zou moeten worden. Wat betreft de afgraving aan de Midden Duin en Daalseweg. bleek dat gemeente Bloemendaal aanvankelijk verkeerde teke ningen geraadpleegd had. Toen de juiste tekeningen boven tafel kwamen werd geconstateerd dat de afgravingen niet illegaal waren. Bij de gemeente hebben wij ons ongenoegen over deze handelwijze uitgesproken. Overigens hebben we ons bij de zaak neergelegd, daar verdere stappen zinloos leken. Wij hopen in 1989 eindelijk met het gemeentebestuur om de tafel te gaan zitten om tot een definitieve uitspraak te komen over de grenscorrectie van de terreinen van de Hoc keyclub Bloemendaal en het natuurgebied Caprerawaarbij tevens het bestemmingsplan betreffende dit gebied ter sprake komt In de toestand op het wTeiland van Duin en Daal is enige verbetering gekomen. De eigenaar van het weiland heeft veel gedaan om het grasland als zodanig te verbeteren. We hopen dat het tussen hem en de omwonenden tot een compromis kan komen wat betreft de stalling van de attributen, die nodig zijn voor het onderhoud van het weiland en de daar verblij vende paarden en schapen. Gezien de herhaalde problemen die art 2 van onze statuten betreffende onze doelstelling ons bezorgden, hebben wij in het najaar de doelstelling zodanig gewijzigd, dat ook de directe omgeving rond onze gemeente juridisch tot ons aan dachtsveld gerekend kan worden. Ook dit jaar werden we weer gestimuleerd door reacties van onze donateurs. Toen we aan het begin van het jaar, een nieuwe wervings folder wilden uitgeven mochten we hiervoor belangeloos beschikken over een foto van Freek Baars, die hoewel in Haarlem woonachtig, een van onze actiefste contribuanten is. Verder werden we meerdere malen verblijd met foto's voor ons ar chief van bezienswaardige plekjes of zaken in onze gemeente. Hier voor onze dank! De verhoging van de contributie met ingang van 1-1-1988 heeft gelukkig nauwelijks het aantal donateurs beinvloed. Ook het af gelopen jaar zijn we gegroeid. Bij de 90ste vergaderding in novem ber j.l. deelde de secretaris mee, dat de stichting het aantal van 900 contribuanten had bereikt. De weilanden van Caprera naast de Hockeyclub Bloemendaal hebben ons bestuur dit jaar grote zorgen gebaard. Een ieder was bekend met het feit dat "Bloemendaal" het Europees hockeykampioenschap zou organiseren. Wie schetst onze verbazing via via te vernemen, dat de hockeyclub de weilanden van Caprera wilde gebruiken voor het plaatsen van tribunes en een Promodorp. Bij navraag bij het gemeentebestuur bleken er reeds toezeggingen te zijn gedaan. De stichting Ons Bloemendaal heeft toen bezwaar aan getekend bij het gemeentebestuur, dat in onze ogen onzorgvuldig was te werk gegaan. Een informeel overleg met de hockeyclub leverde alle informatie en gaf ons de indruk, dat de voorbereidingen niet meer konden worden teruggedraaid dan wel veranderd. Tenslotte gaf 5

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 6