het gemeentebestuur in zijn beschikking aan, welke maatregelen getroffen moesten worden, om zo min mogelijk schade aan de grond te berokkenen en ook dat "Bloemendaalslechts eenmalig van deze mogelijkheid gebruik zou kunnen maken. Vooral deze laatste conditie en de toezeggingen van de hockeyclub zorgvuldig met dit "bruikleen" te zullen omgaan, deden ons bestuur besluiten niet verder dwars te liggen_ en de festiviteiten daardoor te bemoeilijken. Als laatste conditie was een nabespreking bedongen. In die nabespreking gaven een afvaardiging van omwonenden en ons bestuur en de gebruiker van de weilanden hun oordeel over de hele gang van zaken. Hoewel door ons bestuur erkend werd, dat de hock eyclub erin was geslaagd de overlast tot een minimum te beperken en de weilanden vlot had schoongemaakt en bewerkt, bleef overeind, dat, ondanks de waarschuwingen van o.a. onze stichting, noch het gemeentebestuur noch de hockeyclub zich voldoende gerealiseerd hebben, dat zware voertuigen langdurige schade aan de diepere lagen in de bodem veroorzaken. Toen wij tijdens het evaluatiegesprek de nadruk legden op de claustile van het besluit van B. en W. dat de hockeyclub slechts eenmalig gebruik mocht maken van deze weilanden, vertaalde wethouder van der Ham dit, tot onze verbazing dat dit- voorlopig voor eenmaal was. Met vele Bloemendalers zijn wij zeer trots op de fraaie prestaties van de hockeyclub. We hebben grote waardering voor de perfecte organisatie van de E.K. gebeuren en de zorg' die de hockeyclub zich getroost heeft om het terrein op en om de hockeyvelden in zo goed mogelijke staat terug te brengen. Wij blijven evenwel van mening dat de gemeente Bloemendaal zich nog onvoldoende bewust is hoe bijzonder en hoe kwetsbaar het Caprerag'ebied is. Het betreft een zeer waardevol natuurgebied, waar zeer zorgvuldig mee omgesprongen dient te worden en zich niet leent voor een manifestatie die dui zenden bezoekers trekt. Zelfs niet eens in de tien jaar. De muur bij Duinlust heeft het bestuur van onze stichting langdurig bezig gehouden. Iedereen, die de laatste jaren langs de daar ter plaatse gevestigde manege reed, zag met spijt in het hart dat de muur steeds verder afbrokkelde. Met spijt in het hart, niet alleen omdat de oude tuinmuur zo in verval was, maar ook omdat daardoor de chaos van de dierentuin daarachter met zijn paarden enz. steeds meer in het oog sprong. Bovendien leverde het frequent ontsnappen van allerlei dieren, vooral in het donker, grote gevaren op. De Stichting heeft zich toen beraden over een herstelplan voor de muur Gesprekken werden gevoerd met de leider van een "metselklas" van J.H.V.U.,die zich enthousiast toonde over het plan, met de gemeente en met de heer Brandwijk, eigenaar van deze ludieke dierentuin. Ieder was bereid mee te werken. Voordat evenwel het probleem van een financiering (minstens f.40- .000.--) aan de orde kwam, werd bekend dat Staatsbosbeheer grond en manege van de heer Brandwijk heeft overgenomen. Aan het gebruik van de grond door de heer '"Brandwijk in de komende 11 jaar zijn thans voorwaarden gesteld, zodanig dat de rommel rondom de manege zal verdwijnen en dat het gezicht over deze Elswoutse binnenruimte weer plezieriger zal worden. Hiermee kwam de belangrijkste reden om de muur te herstellen te vervallen. Staatsbosbeheer is van plan het jachthek dat om Elswout staat door te trekken langs de manege, waardoor dit deel van de gemeente er in de nabije toekomst weer wat aantrekkelijker uit zal zien. 6

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 7