Sectie Tijdschrift. Ook in 1988 is ons tijdschrift vier keer verschenen. Het eerste tijdschrift bevatte, zoals gebruikelijk, ons jaarverslag en de uitnodiging voor de jaarvergadering. Het tweede nummer verscheen in juni met een aantal artikelen waar onder: "De boerderij Elswout", "Herinneringen aan Overveen" en "Herinneringen aan AelbertsbergHet tijdschrift telde 28 pagina- s In September werd, in verband met de Open Monumentendag 1988, een routebeschrijving van de bustocht langs een aantal Rijksmonumenten in de Gemeente Bloemendaal gepubliceerd. Dit nummer diende dus als "handleiding" bij de bustocht, die een daverend succes is geworden. In het Decembernummer, 32 pagina's bevattend, brachten wij ons eerste "themanummer". Dit eerste themanummer had "Groen" als onder werp. Artikelen zoals "De Duinen", "Buytentwisten "Ons Bloemen daal - ons eigendom of onze verantwoordelijkheid" maakten van dit tijdschrift een evenwichtig en boeiend nummer, waarover wij veel complimenten mochten ontvangen. Hoewel de kosten steeds hoger worden hopen wij ook het komend jaar weer vier mooie tijdschriften te verzorgen. Het tijdschrift is immers het "visitekaartje" van onze stichting. Drukkerij Melisie in Heemstede verzorgde het drukwerk; dit tot onze volle tevredenheid Sectie Monumenten. Op het terrein van de monumentenzorg waren er het afgelopen jaar vele zaken die de aandacht vroegen in positieve en in negatieve zin. Om met het laatste te beginnen: van vele kanten bereikten ons "tips" over aanwezige maar door ons over het hoofd geziene kle ine monumenteneen teken dat een groeiend aantal mensen zich betrokken voelt bij de zorg voor het historisch erfgoed in deze regio. Wij noemen in dit verband het tuin-koepelt. je aan de Krullenlaan, de grensstenen en het tuinornament bij het gebouw van de Protestanten bond en het hek bij de Sillem-school aan de Boslaan. Verheugd zijn wij over de opknapbeurt van de zonnewijzer aan de gevel in de Marius Bauerlaan en over het enthousiasme van de eigen aar en de aannemer van "Vreeburgom de restanten van de pui van Denijs indien mogelijk te verwerken in het interieur van het nieuwe pand aan het Kerkplein. Blij zijn we ook over de zorgvuldigheid waarmee bij de sloop van een oud gebouw van PZeen klokketorentje en een gevelsteen zijn gespaard en op het terrein opgesteld. Dat zelfde geldt voor de restauratie en verplaatsing van de merkwaar dige fontein bij de nieuwgebouwde villa aan de Potgieterweg In het kader van de Landelijke Open Monumentendag hebben we de aandacht gevestigd op "de Knip", de 17e eeuwse herberg aan het einde van de Kleverlaan. De nieuwe eigenaar heeft al een restaura tieplan opgesteld. Het is te hopen dat het Gemeentebestuur, waar mogelijk steun zal geven aan de verwezenlijking van dit plan op korte termijn omdat het hier gaat om een historisch belangrijk monument in Bloemendaal dat al te lang verwaarloosd is. Gebleken is dat het oude pand in aanmerking komt voor subsidie via diverse fondsen, zoals woningverbetering, stads- en dorpsvernieuwing en rijkssubsidie via de monumentenwet. Dit jaar bracht helaas de onontkoombare ondergang van de "Nach tegaal" dichterbij. Ondanks de vele protesten tegen afbraak werd mede op bestuurlijke gronden een sloopvergunning verleend. Het is 7

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 8