PLUS OF MIN In ons vorig tijdschrift deden wij een beroep op onze lezers om mee te werken aan onze nieuwe rubriek - "Plus of min" De bedoeling is om in deze rubriek aandacht te schenken aan positieve en negatieve ontwikkelingen in onze gemeente. De volgende reacties kwamen bij ons binnen: Plus De vrolijke beplanting met wilde bloemen o.a. Gele Toorts en Teunisbloem in de plantsoenen aan de Kennemerweg. De fontein aan de PotgieterwegEen klein monument, is nu gerestaureerd en in ere hersteld. De tuin van flatgebouw "Kijkduin" (het vroegere klooster Bethanië). De bewoners hebben met hulp van de gemeente de tuin opgeknapt en van verlichting voorzien. In de gemeenschappelijke gang is bovendien een kleine, bijzonder mooie foto-serie op gehangen, die een goed beeld geeft van de vorige bestemming van de villa. Pui van banketbakkerij Denijs. Deze werd, nadat de gevel ge sloopt was aan de Stichting Ons Bloemendaal aangeboden. Wij hebben hem zorgvuldig bewaard en nu zal hij in Vreeburg een plaats krijgen als omlijsting van de bekerkasten. Koetshuis Wildhoef. Het koetshuis, dat ernstig verwaarloosd was, is door de nieuwe eigenaar prachtig gerestaureerd. Opnieuw een monument voor komende generaties bewaard. Min De overdadige en vaak overbodige bespuiting, met een zéér agressieve, onkruidverdelger dit jaar, waardoor zelfs, randen van gazons voor de hele zomer een troosteloze bruine aanblik geven In deze tijd van groeiende zorg voor het milieu zou de plant soenendienst toch wat voorzichtiger te werk moeten gaan. Het argument is arbeidsbesparing, maar een en ander kan tot gevolg hebben dat er, als men zo doorgaat, niets meer te onderhouden valt. Aldus de mening van één van onze contribuanten. De ijskelder van de Rijp is eigendom van de gemeente Bloe mendaal en niet van de Stichting de Rijp. De Stichting heeft al verschillende malen de Gemeente geattendeerd op de slechte toestand van de ijskelder en haar achterstallig onderhoud verweten. (De Gemeente heeft inmiddels laten weten binnenkort de ijskelder te zullen restaureren. De Red.). Het uiterlijk van de winkelstraat van het dorp Bloemendaal. Hoe gezellig waren vroeger de bomen in het dorp, waar de hout duiven in nestelden! Hoe koud is nu het aanzicht met obstakels van bloembakken en nog steeds loerend gevaar voor fietser en voetganger! Ook de drempels liggen volgens velen verkeerd. 3

Ons Bloemendaal | 1989 | | pagina 4