JAARVERSLAG 1989 Het afgelopen jaar bestond de Stichting "Ons Bloemendaal" twaalf en een half jaar. Jaren die aan de ene kant wel eens ontmoedigend waren, doch aan de andere kant ook tot tevredenheid stemden. In ieder geval is in die 12 1/2 jaar het bestaans recht van de Stichting bewezen, zodat we door zullen gaan met het bevorderen van de belang stelling en de waardering voor en de kennis van het behoud van het erfgoed in de gemeente Bloemendaal en de omringende omgeving Tevens mochten we in december jl. onze 100ste bestuursver gadering noteren. Hierbij zij opgemerkt dat de allereerste vergaderingen van de Stichting niet genotuleerd zijn; van 27 mei '77 dateert de eerste (hand geschreven) notulen. Helaas vernamen we dat één van onze oprichters, de heer E, Zeegers het afgelopen jaar is overleden. De Heer Zeegers was een natuur- en monumentenbe schermer van een vorige genera tie, die de eer toekomt reeds lang vóór deze zaken "in" waren, te hebben gewezen op de zwakke plekken in het overheidsbeleid. Onvermoeibaar heeft hij zich per schrijven aan het gemeentebe stuur of via ingezonden stukken aan de pers, ingezet voor het behoud van het karakter van Bloemendaal. Wij zijn hem dank baar voor zijn inzet en hetgeen hij voor de Stichting betekend heeft Naast onze jaarvergadering" (van 11 april), dit jaar op geluisterd door een lezing van mevrouw Drs L.A. Albers over "Zuid Kennemerlandop weg naar het Natuurlijke", kwam het voltallige bestuur in 1989 tien maal bijeen om te vergaderen. Op één van de vergaderingen heeft de heer De Vos van Staatsbos beheer een uiteenzetting gegeven over de gang van zaken in en rond het landgoed Elswout. Daarnaast hadden de verschil lende secties onderling veelvul dig contact. Het mag bekend zijn dat we in het bestuur sinds enige jaren in secties werken om de werkzaamheden enigszins te verdelen en e.e.a. wat overzich telijker te laten verlopen. Elke sectie heeft zijn eig'en woord voerder. Dat is de reden waarom sommige bestuursleden meer naar buiten optreden dan andere. Ter verduidelijking: we kennen de secties Monumenten, Groen en Tijdschrift Van de sectie Monumenten, waaronder ook bestemmingsplannen vallen (al dan niet in combina tie met sectie groen) is mevrouw Slagter de woordvoerdster bij gestaan door mevrouw Van der Vuurst de Vries en de heer Van Emmerik De sectie Groen wordt ver tegenwoordigd door mevrouw Van Voorst Vader. Zij heeft een groep vrijwilligers die haar ass i steren De redactie van het Ti jd- schrift is in handen van mevrouw Sluijter, die tot nu toe voor de lay-out de hulp had van de heer Botman en verder geholpen wordt door mevrouw Van Trotsenburg en mevrouw Van Voorst Vader. De taken van het secretariaat zijn zo omvangrijk dat' we hier ook een verdeling hebben ge maakt. Mevrouw Van Trotsenburg regelt de ingekomen stukken, afspraken, informatie e.d. en mevrouw Van der Vuurst de Vries verzorgt de uitgaande post en het ledenbestand. Uiteraard is er een voortdu rend contact tussen de verschil lende secties, waardoor men in noodgevallen voor elkaar kan waarnemen. Elk optreden naar buiten van één of meerdere bestuursleden gebeurt met kennis en goedkeuring van de meerder heid van het bestuur. Het ledenbestand breidt zich nog steeds beetje bij beetje uit. Eind 1989 mochten we 930 4

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 5