schreven brief aan de leden van de gemeenteraad aan. De plannen om het oude post kantoor van Overveen te ver bouwen tot appartementen, waar bij de gevel zijn oude karakter blijft behouden en zelfs het torentje in ere hersteld zal worden, juichen wij zeer toe. De Open Monumentendag op 9 september was wederom een zeer geslaagde dag. Zeer bewust hadden we deze keer gekozen om de Voorbuurt in Bloemendaal centraal te stellen, gezien de vele ontwikkelingen rond deze buurt en het feit dat hier zovele rijksmonumenten bij elkaar staan. Honderden hebben aan de hand van het speciaal voor deze gelegenheid samenge stelde boekje een rondwandeling door de Voorbuurt gemaakt, de Theekoepel en de Ijskelder van "de Rijp" van binnen bekeken, er een ijsje gekocht, kruidnoten en ambachtelijk bier genoten, de smid aan het werk gezien en de tentoonstelling in "Sparren heuvel" bezocht. Tijdens de Lentemarkt presen teerde de Stichting "Ons Bloe mendaal" zich in de Theekoepel van Wildhoef en op verzoek leidden wij het gemeentebestuur langs de Rijksmonumenten binnen de gemeente tijdens een busrit gelijk aan die gehouden in het kader van de Open Monumentendag 1988 In het voorjaar werd bij boekhandel de Wit het door drie bestuursleden samengestelde boekje "Bloemendaal in oude ansichten" gepresenteerd. Ook zijn wij betrokken geweest bij het voorbereiden van een gemeentelijke monumentenveror dening en een gemeentel ij ke monumentenlijstVan onze kant is gepleit voor een op Bloemen- daalse omstandigheden toege spitste uitgebreide monumenten verordening en voor een voor lopige, voor uitbreiding vatbare monumentenlijst. De besprekingen zijn nog niet afgerond en de raad moet zich nog uitspreken over de voorstellen van B en W in deze. Wat de kleine monumenten betreft zijn we verheugd te melden dat na herhaald aandrin gen onzerzijde één van de oude tegeltableaux aan het postkan toor te Bloemendaal bevrijd is van de houten planken, zodat het weer voor een ieder te aanschou wen is. Hopelijk zullen ook de andere planken voor "ingang Publiek" spoedig verdwijnen. Tenslotte zijn er weer de nodige zaken waar wij ons zorgen over maken, zoals over de ont wikkelingen op het landgoed Elswout en de toekomst van de boerderij aldaar, over de villa Teylingerbosch in Vogelenzang en de plannen voor het Marine- Hospitaal, om maar enkele hete hangijzers te noemen. Sectie Tijdschrift. In 1989 is ons tijdschrift wederom vier keer verschenen. Het eerste nummer bevatte, zoals gebruikelijk, het jaarverslag en het financiële overzicht. Ook publiceerden wij een toelichting bij de lezing die Lucia Albers hield op onze jaarvergadering over: "Zuid-Kennemerlandop weg naar het Natuurlijke". In het tweede nummer startten wij een nieuwe rubriek: "Plus of Min"waarin wij aandacht be steden aan allerlei zaken die de aandacht trekken, in positieve of negatieve zin. Het blad telde 32 pagina's en bevatte artikelen over o.a. Wethouder Laan, De geschiedenis van het rijwiel plaatje" en "Natuurschoon in Bloemendaal", lang geleden geschreven door Jac.P. Thijsse. Ter ere van ons twaalf en een half jarig bestaan hebben wij van ons september-nummer een fotonummer gemaakt. 24 pagina's schitterende foto's uit alle hoeken van de gemeente door Freek Baars. Een prachtig docu ment Het vierde en laatste nummer, 28 pagina's, bevatte weer veel lezenswaardige artikelen, om de 7

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 8