feestdagen te verluchtigen. Om enkele te noemen: De Bloemen- daalse Vinkenbaan en omgeving van Wim Post en de Gemeente Bloemendaal omstreeks 1840 door Lou van Emmerik. Al met al was het een productief jaar en wij hopen nog lang zo door te kunnen gaan. Sectie Groen. De sectie Groen stond in 1989 o.l.v. mevrouw Van Voorst Vader en werd bijgestaan door: Mw. C. van Vrede-van der Hoeven, de heren W. Brackman, J.A. van Steijn en G.A.F. Gisolf, met als nieuweling de heer L.J.A. Klin kenberg De sectie kwam in 1989 twee maal bijeen: in het voorjaar bezichtigden wij het potentiële golfterrein op Mariënbosch en kwamen tot de conclusie dat het gebied in ieder geval landschap pelijk sterk in waarde zou dalen door de aanleg van een 9-holes- baanVoor de opvattingen van "Ons Bloemendaal" omtrent de aanleg van golfterreinen, zie elders in dit verslag. Een tweede vergadering diende ter kennismaking met de heer Klinkenberg, die in Vogelenzang woont en ons attent kan maken op wat er daar op het gebied van groen aan de hand is. Op het nut van een geografisch uitgebreid netwerk van "groene informanten" werd nog eens de nadruk gelegd. Op 27 juli 1989 leidde mw Van Vrede een zeer geslaagde avond- f ietstocht langs een aantal tuinen in Aerdenhout. Doel van de tocht was tuinen te tonen, die er niet als "een keuken aan kant" uitzien, maar waar de natuur "geleid" zijn kans krijgt; kortom het ging om op "ecologische" wijze onderhouden tuinen, zoals dit door de pro vincie wordt gestimuleerd en beschreven door dr Lucia Albers in haar boekje "Zuid-Kennemer- land op weg naar het natuur lijke", in 1989 verschenen. Elswouteen weinig opwekkend vervolgverhaal over de (voor malige) modelboerderij: Zoals we verleden jaar vermeldden, werden we door de eigenaar van Elswout, het Staatsbosbeheer (SBB) in 1988 een aantal keren op onaan gename wijze voor voldongen feiten geplaatst met betrekking tot het beheer van de boerderij Helaas is dit in 1989 wederom gebeurd. Ook al stelde minister Braks ons in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer nog in het voorjaar gerust: vóór 1 januari 1990 zouden er geen definitieve besluiten over de boerderij worden genomen; ook al verzeker de de districtsbeheerder ing'De Vos ons, dat 1989 besteed zou worden om de gebruiksmogelijkhe den van de boerderij te bestude ren en dat er in die tussentijd geen onherroepelijke maatregelen genomen zouden worden, die het voortbestaan van de boerderij in gevaar zouden kunnen brengen, terwijl hij ons tevens binnen vier maanden een uitnodiging voor nadere informatie in het vooruitzicht stelde, liep het allemaal anders: de informatieve bijeenkomst vond pas op 6 decem ber plaats Belangstellenden kregen daar te horen dat de boerderij deze winter geen koeien meer her bergt, dat de boer ontslag uit de dienst heeft genomen en naar elders is vertrokken, zodat de mogelijkheden de boerdèrij als boerderij verder te laten func tioneren praktisch zij geëlimi neerd. In alle stilte had SBB de afgelopen zomer gestudeerd op drie verschillende mogelijkhe den -A De boerderij in eigen beheer voort laten bestaan -B (Rij)paarden in de boerderij stallen -C Een combinatie van A en B. Men was tot de conclusie geko mendat A niet "haalbaar" is, vanwege de te grote financiële lasten. SBB voerde een zeer hoog exploitatietekort aan (f- 100.000.-). Geruchten deden echter de ronde dat althans in 1988 het tekort niet hoger dan 8

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 9