complex van de voormalige garage van Loon aan de Korte Klever laan tot centrum van de Kruisvereniging en het WOB. Nu er zó dicht bij elkaar zulke veranderingen plaats vinden, achten wij deze niet van ondergeschikt belang en de factor tijd mag in zo'n geval volgens ook geen doorslaggevende rol spelen. Nog geen vijf jaar geleden hoorden wij één der gemeen teraadsleden zeggen, dat het een zeer belangrijk gebied is, waarmee de gemeente met de grootste zorg diende om te gaan. Nu zal de gemeente misschien zelf wel de grote lijnen in het oog hebben gehouden, maar voor de burger was dit veel moeilijker, terwijl hij ook in geringere mate in de gelegenheid gesteld werd zijn oordeel te geven, dan wanneer de gewone bestemmings planprocedure was gevolgd. Achteraf gezien had "Ons Bloemendaal" misschien juist daarom ook tegen "Kleverhof", "De Rijp" en het "Van Looncomplex" bezwaar moeten maken. Wij deden het niet omdat wij het ver dwijnen van het oude PEN gebouw wel betreurden, maar dit nu ook weer geen monument was, waarvoor we op de barricaden wilden klimmen; omdat het bij "De Rijp" na afbraak van het ontsierende torenflat alleen maar beter kan worden; en het weliswaar jammer is, dat er voor het "Van Looncomplex" geen fraai modern gebouw in de plaats komt, maar je toch moeilijk bezwaar kunt maken, als een sinds jaren bestaande situatie praktisch ongewijzigd blijft. Bovendien wilde "Ons Bloemen daal" ook niet protesteren tegen op zichzelf gewenste wij zigingen Bij het Bispinckpark hadden wij echter, zoals uiteengezet grote bezwaren tegen het plan zelf: de locatie van één der bouwblokken en vooral de hoogte van de twee, die achter "Spar renheuvel "komen te staan en er vanaf de Mollaan gezien op ontsierende wijze bovenuit zullen steken. Daarom én vanwege de toepassing van de artikel-19 procedure vroegen wij in kort geding schorsing van de bouwvergunning aan bij de Raad van State Helaas ging de staatsraad niet met ons mee en heeft de ge meente toch toestemming gegeven om de bouwvergunning af te geven. Inmiddels is de r.k. kerk afgebroken en zal er na de bouwvak- vacantie met de nieuwbouw begonnen worden. Op de achtergrond van dit alles blijft enigszins het onbehage lijke gevoel hangen, dat de op handen zijnde bebouwing van het terrein niet strookt met de bedoelingen, waarmee in 1926 de gronden zijn afgestaan aan de r.k. parochie. De buitenplaats "Sparrenheuvel" houdt op te bestaan, er zal slechts een van alle kanten ingebouwd monumentaal kantoorpand resten. HVVV-DS Zichtlijnen vanaf de Mollaan naar Sparrenheuvel. Weliswaar wordt dit woonblok één verdieping lager, maar vanaf de Potgieterweg gezien zal het penthouse tóch nog boven Spar renheuvel uitsteken. Zichtlijn A.vanaf het hoogste punt Mollaan. (ooghoogte) Zichtlijn B.: vanaf dit punt zal het flat niet zichtbaar zijn. 10

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 12