UITNODIGING Het bestuur van de stichting Ons Bloemendaal heeft het genoe gen U uit te nodigen voor een dia-lezing door drs Hildebrand P.G. de Boer over Professor G.H.M. Holt, Architect en Bloemendaler. De lezing zal worden gehouden op donderdag 28 februari 1991 in bejaardenhuis Oldenhove, Dompvloedslaan 1 te Overveen; vanaf 19.30 uur ontvangst met koffie, aanvang lezing 20.00 uur Gerard H.M. Holt (1904-1988), katholiek Haarlemmer van huis uit, heeft als één van de bekendste architecten van deze eeuw in het Haarlemse heel wat bouwwerken nagelaten. Minder bekend is dat hij sinds 1957 een door hemzelf ontworpen huis in Overveen bewoonde en dus toch met recht "Bloemendaals archi tect" genoemd mag worden. Ook in onze gemeente zijn bouwwerken van zijn hand te vinden. Wij zijn de directie van Oldenhove erkentelijk voor de gast vrijheid ons op 28 februari 1991 geboden. Immers, bejaarden tehuis St. Lambertus, zoals Oldenhove officieel heet, werd in de jaren '60 door G.H.M. Holt ontworpen. Evenzeer Bloemendaler geworden is de spreker van deze avond. Drs Hildebrand P.G. de Boer, VVD-raadslid in de Bloemendaalse gemeenteraad, verdiepte zich vanwege zijn doctoraalstudie kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen in de achtergronden en de werk zaamheden van de architect prof. Gerard H.M. Holt. In 1983 toen bij van Gennep in Amsterdam zijn studie "Architect G.H.M. Holt (1904), Sociale woningbouw, kerken theaters" uitkwam richtte hij in het Frans Hals museum ook de tentoonstelling "Gerard H.M. Holt, Haarlems architect van het Nieuwe Bouwen" in. (22.1-6.3.1983). In het overlijdensbericht in het Jaarboek Haerlem 1989 schrijft Hildebrand de Boer dan ook "door onze meervoudige persoonlijke ontmoetingen ben ik Gerard Holt zeer gaan waarderen. Onze vriendschappelijke gesprekken over de maatschappelijke vervlechtingen van architectuur en bouwen heb ik als bijzonder inspirerend ervaren". Op verzoek van het bestuur van Ons Bloemendaal zal drs. H.P.G. de Boer ook nader ingaan op de zeer bijzondere rol die professor Holt heeft gespeeld bij het tot stand komen van de Erebegraafplaats aan de Zeeweg. De Erebegraafplaats is niet alleen een monument voor de gevallenen, maar ook een monument van 20ste eeuwse bouwkunst met een ontroerende geschiedenis. Een monument dat nog teveel inwoners van onze gemeente niet bekend is Attent ie Om de directie van Oldenhove enig idee van het aantal deel nemers te geven verzoeken wij U zich t/m zondag 24 februari 1991) te willen opgeven bij de bestuursleden Patijn (tel. 270190) of Van der Vuurst de Vries (tel. 246078). Tevens kunt U ons dan mededelen of wij vervoer voor U kunnen regelen. Buslijn 7 stopt bij Oldenhove. 36

Ons Bloemendaal | 1990 | | pagina 38