UITLUI EN INLUI In de jaarvergadering d.d. 8 april 1991 kon U kennisnemen van het besluit van Herman Hubrecht om zich niet meer herkiesbaar te stellen voor het bestuurslidmaatschap. Voor het bestuur was zijn besluit nauwelijks aanvaardbaar, daar hij als bestuurslid en vooral als meester van de pennin gen een belangrijk aandeel had in ons wel en wee. De wijze waarop hij zijn financieel beleid in de jaarvergadering toe lichtte was kenmerkend voor zijn activiteiten door de jaren heen (vanaf 1977 Hij gaf ons een inzicht in de financiële (gezonde) toestand van de Stichting, maar daar liet hij het niet bij: hij vond dat de contribuanten bijgebracht moest worden waarvoor zij betaalden en hoe goed de waar was die gebracht werd. Het gehoor kreeg aldus de indruk dat de pen ningmeester twee keer zoveel deed met de contributies en nog geld overhield ook! Zo wist hij bij elke manifestatie onwaarschijnlijk veel van onze (wat te grote voorraden) voorlichtingsmateriaal, kaarten van Nautz, de set van 6 foto's met Bloemendaalse koepels, wandel- en fietstochten te verkopen ten bate van het restaura tiefonds Dwongen zijn financiëel-technische kennis en verkooptalenten onze bewondering af, verbaasd was het bestuur telkens weer over zijn enorme kennis van de samenhang van gegroeide "Bloe mendaalse" situaties. Hij kende altijd wel iemand persoonlijk om nadere informatie te vergaren. Tijdens de bijeenkomsten, waarin de bestuursleden de adreswikkels om de tijdschriften vouwden en plakten, hield hij ons altijd opgewekt met fijnzin nige grapjes. Herman, het spijt het bestuur bijzonder, dat je ons hebt verlaten; we weten evenwel dat je bereid blijft om ons met raad en daad te blijven steunen. Dat maakt, dat we je besluit toch accepteren. We weten dat je je creatieve, blijmoedige energie nu aan iets anders gaat besteden en we wensen je daarmee veel plezier en succes Namens het bestuur hartelijk dank voor je inzet en vriend schap Met genoegen kan het bestuur U mededelen, dat de heer Wim van Luyken bereid is gevonden om als penningmeester op te gaan treden in het Stichtingsbestuur van "Ons Bloemendaal". In het verleden heeft Wim van Luyken reeds zijn belangstelting voor onze activiteiten laten blijken. Bij het vijfjarig be staan van zijn firma in de Gemeente Bloemendaal maakte hij het "Ons Bloemendaal" mogelijk om de aanloopkosten te dekken voor de herbouw van het prieeltje "De Hermitage" op Elswout. Door dit gebaar kon Staatsbosbeheer zijn medewerking geven aan onze plannen Enige tijd geleden bood de heer van Luyken aan om de artike len, verschenen in ons tijdschrift, te inventariseren, wat het nazoeken van een en ander bijzonder vergemakkelijkt. Het voordeel is dat Wim van Luyken bij binnenkomst in ons bestuur al precies weet, wat we hebben gedaan. Hij is bereid om van nu af ons in een andere vorm - als bestuurslid - te helpen Welkom Louis Bienfait. voorzitter 4

Ons Bloemendaal | 1991 | | pagina 5