Contribuanten Ons aantal contribuanten groeide, van 952 in 1990, tot 974 in 1991. Natuurlijk hopen wij in ons lustrumjaar 1992 het 1.000ste lid te mogen begroeten! Met name het tijdschrift 'Ons Bloemendaal' wordt door de contribuanten zeer gewaardeerd. De speciale, dikke nummers in juni en december wekten de interesse en leverden steeds nieuwe contribuanten op. Voor de contribuanten werd op 28 februari een lezing georganiseerd over de Bloemendaalse architect G.H.M. Holt. Gemeenteraadslid drs. Hildebrand P.G. de Boer schreef al in 1983 een boek over het werk van Holt en richtte daarover in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling in. Nu hield hij voor ons een voordracht op een bij uitstek geschikte plek, de kapel van het door Holt ontworpen bejaardenhuis Oldenhove aan de Dompvloedslaan in Overveen. Omdat in de loop van 1991 in Oldenhove ook het archief van de Stichting een onderdak vond, zijn wij de directrice, mevrouw Van Schaik, dubbel dank verschuldigd voor de gastvrijheid. Later in het jaar bezochten 25 contribuanten het privé landgoed Caprera/Schapenduinen. Het was de tweede maal dat donateurs van Ons Bloemendaal hun mede-contribuanten op een excursie nodigden. Wij hopen dat het een traditie zal worden. Eén van de contribuanten met veel hart voor Bloemendaal is mevrouw G.M. de Haan-Kuenen uit Wolvega. Over haar levensloop als één van de laatste boerendochters van Bloemendaal hopen wij u later nog eens wat te berichten. In dit jaarverslag mag niet onvermeld blijven dat zij op de laatste dag van de sulky-draverijen in Alkmaar een 'Ons Bloemendaal-prijs' uitloofde. Op maandagavond 28 oktober mocht mevrouw I. Patijn-Bijl de Vroe deze prijs op de renbaan aan het winnende team uitreiken. Voor het paard was er een prachtig rood dekkleed met in witte letters 'Ons Bloemendaal' erop! Op 8 april werd de jaarlijkse ledenvergadering gehouden, met na de pauze een lezing over 'behoud en beheer van openbaar groen', door ir. J.L. Guldemond, groenadviseur van de gemeente Haarlem. Ook zonder dia's wist hij ons met zijn betoog zeer te boeien. Bestuur Op de jaarvergadering van 8 april 1991, namen wij officieel afscheid van de heer H.L. Hubrecht, die vele jaren trouw de penningen beheerde en met verve en veel humor Ons Bloemendaal hielp besturen. De voorzitter dankte hem voor al die inzet! In de nieuwe penningmeester Wim J. van Luyken, begroeten wij een ervaren bestuurder en een trouw lid van Ons Bloemendaal. In 1990 stelde hij voor ons 11 Ons Bloemendaal, I6e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 11