de Index op het tijdschrift Ons Bloemendaal 1977/1990 samen. Tal van bibliotheken en archieven in de omgeving ontvingen van ons dit jaar een exemplaar van deze Index, waardoor een overzicht van de artikelen - verschenen in Ons Bloemendaal - nu voor iedere belangstellende toegankelijk is. Samenwerking Met zeer veel genoegen hebben enige bestuursleden van Ons Bloemendaal burgemeester Kamphuis vergezeld naar het Openluchtmuseum in Arnhem, om daar op tweede Paasdag in de oude wasserij/blekerij van Gehrels rondleidingen te geven en de gemeente Bloemendaal te promoten. Hierover leest u elders in dit nummer, evenals over de Monumentendag in Vogelenzang, die ook dit jaar door ons - op verzoek van en met steun van het gemeentebestuur - werd georganiseerd. Ook waren wij met een stand aanwezig op de beurs Het Verborgen Boek, dat op 2 november 1991 ten tijde van de officiële antiquarenbeurs werd gehouden in het Haarlemse station. Deze beurs gaf musea en non-profit instellingen als de onze de gelegenheid hun publicaties aan de man te brengen. Mede door het geïnteresseerde publiek was het een geslaagde en gezellige dag. Bij onze contacten met andere instellingen moeten met name worden genoemd: de Vereniging Haerlem, die onze voorzitter op de traditionele Driekoningenviering in de gelegenheid stelde iets over het werk van Ons Bloemendaal te vertellen; de heren Haverkamp en Duinker die Ons Bloemendaal betrokken bij hun project van het vullen van de ijskelder aan de Mollaan op 8 en 9 februari 1991; de provincie Noord-Holland, die het bestuur uitnodigde in de Haarlemse watertoren aan de Zeeweg, waar het boek 'Watertorens van Noord- Holland' ten doop werd gehouden. En de afdeling Monumentenzorg van de provincie, waarmee wij goede contacten onderhouden; mevrouw drs. Katja W.J.M. Bossaers, de nieuwe provinciaal consulent geschiedbeoefening in Noord-Holland. Vanuit haar werkplek bij het Rijksarchief aan de Kleine Houtweg in Haarlem, hoopt zij instellingen als de onze met raad en daad terzijde te kunnen staan; Staatsbosbeheer berichtte ons eind december dat een oude wens van Ons Bloemendaal in vervulling was gegaan: op Elswout is nu de gerestaureerde theekoepel van Elswoutshoek te bewonderen; Last but not least vermelden wij de inzet van de Lions Club Zuid- Kennemerland met veel waardering onzerzijds. De opbrengst van een op 19 maart gehouden bridgedrive werd ter beschikking gesteld van ons restauratiefonds. Daarmee konden wij nog dit voorjaar een restauratie- 12 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 12