Sectie monumenten Op het terrein van het monumentale erfgoed hebben, zoals altijd, grote en kleine zaken een rol gespeeld. In het voorjaar bijvoorbeeld werd de opbrengst van de jaarlijkse Lion's loop in overleg met de Stichting bestemd voor de restauratie van de wethouder Laanbank aan de Lage Duin en Daalseweg. Wij hopen dat er binnenkort met het opknapwerk kan worden begonnen. In de loop van het jaar werd bekend dat de boerderij aan het eind van de Zwaluwenweg niet wordt afgebroken, maar door de nieuwe eigenaar zal worden opgeknapt. Een ontwikkeling waar we bijzonder blij mee zijn. Anders is het gesteld met de oude 17de eeuwse boerderij aan de Tweede Doodweg in Vogelenzang. Binnenkort zal de boerderij leeg komen te staan en het is te hopen dat de eigenaar tot restauratie van dit rijksmonument zal besluiten. Het gaat hier immers om een van de oudste boerderijen in de gemeente. Restauratie De boerderij van Uitendaal aan de Zomerzorgerlaan in Bloemendaal lijkt een zonniger toekomst tegemoet te gaan. De restauratieplannen zijn goedgekeurd en de subsidies in het meerjarenplan van de gemeente komen beschikbaar. Restauratie-, annex verbouwingsplannen zijn er ook voor de boerderij en het daglonershuisje aan de zogeheten Viersprong in Aerdenhout. Na enige wijzigingen lijkt er nu een heel acceptabel plan op tafel te liggen. Het zier er dus naar uit dat er een einde zal komen aan de bewoning van de boerderij door de 'Aerdenhoutse krakers' die er door hun actie destijds voor hebben' gezorgd dat de boerderij voor verder verval werd behoed en zelfs van een nieuw dak hebben voorzien. Hekken In het afgelopen jaar hebben ook hekken vele gemoederen in beweging gebracht. Zo verrees er voor het koetshuis van Elswoutshoek, net op de grens met Haarlem, een enorm smeedijzeren hek. Ongetwijfeld vakwerk, maar op deze plaats, naar de mening van velen te kolossaal en te opdringerig. Datzelfde geldt ook enigszins voor het houten hek rondom de Theeschenkerij aan de Brouwerskolk. Maar het plaatsen van dit hek is helaas vooral een noodzakelijk kwaad. Het hek aan de Vijverweg in Bloemendaal bij de bibliotheek zal, naar ons is verzekerd en indien mogelijk, bij de herinirichting van dit terrein en na verhuizing van de bibliotheek naar het Bispinckpark, gehandhaafd blijven. Een 14 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 14