Jaarverslag 1991 Voor de Stichting Ons Bloemendaal was 1991 een goed jaar. Goede contacten werden onderhouden en een goede samenwerking kwam tot stand, zowel binnen het bestuur als met onze contribuanten, met het gemeentebestuur van Bloemendaal en met andere instellingen. Ook waar wij niet altijd op één lijn zaten, ondervond het bestuur toch in brede kring waardering voor de wijze waarop het pal meent te moeten staan bij het verdedigen van de doelstellingen van onze stichting. Bezwaren Veel contribuanten deelden ons schriftelijk en telefonisch hun zorgen mee omtrent hun leefomgeving. Daar wij van mening zijn dat het in de eerste plaats de taak van direct belanghebbenden is om in voorkomende gevallen actie te voeren, proberen wij op de achtergrond daar waar mogelijk advies te geven, gebruik makend van onze kennis op het gebied van geschiedenis en ruimtelijke ordening in onze gemeente. In de maandelijkse bestuursvergaderingen komen al deze problemen uitvoerig aan de orde. In voorkomende gevallen zal het bestuur beslissen ook namens de Stichting Ons Bloemendaal naar buiten te treden. Zo lichtten wij bij de Welstandscommissie onze bezwaren toe tegen het doorgraven van het landschappelijk en historisch belangrijke talud van de Mollaan ten behoeve van een garage. Ook schaarden wij ons achter het protest van de bevolking tegen de dreigende opheffing van de hertenkamp in het Bloemendaalse Bos. In een brief aan Burgemeester en Wethouders pleitten wij voor het behoud van de hertekamp, die een grote recreatieve en sociale waarde heeft, en voor het behoud van het karakteristieke hertenhuisje in het midden. In januari tekenden wij bezwaar aan tegen de uitbreiding van garage Van Wijk op de hoek Zijlweg/Randweg. De grootste bedreiging aldaar was wel het plan voor het volbouwen van het Brouwersvaartgebied. De gemeente Haarlem riep haar burgers op om over de bebouwing van de Verenigde Polders en van het Brouwersvaartgebied in een referendum op 6 maart 1991 hun stem uit te brengen. Op 5 maart hebben de Stichting Ons Bloemendaal en de Vereniging Haerlem samen in een dagbladadvertentie tegen de bebouwing van het Brouwersvaartgebied gepleit. De gemeente Haarlem heeft zich neergelegd bij de uitslag van het referendum, waarbij 35.000 inwoners van Haarlem tégen de plannen, en 10.000 inwoners vóór stemden. 9 Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 1, maart 1992

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 9