De laatste twintig jaar Voor velen zullen herbergiers uit de laatste twintig jaar goede bekenden zijn. Zo kleurrijk als de geachte clientèle was en is, tenminste zo kleurrijk zijn de verschillende uitbaters van het vermaarde spijs- en drankemhuis 't Hemeltje. Vanaf 1973 beheerde Will van den Top 't Hemeltje. Binnen zeer korte tijd veranderde de populatie daar vrijwel volledig. Ongetwijfeld heeft de invoering van het mini- mum-jeugdloon in 1974, wat voor veel jongeren een belangrijke verhoging van hun inkomen betekende, grote invloed hierop gehad. De Voorbuurt; westzijde van de Bloemendaalseweg met onder meer het 'nieuwe' pand van Rutte en uiterst rechts 't Hemeltje uit waar schijnlijk 1930 hol tijdens de openingsuren) en sprak dan de historische woorden: "En dit was dan de laatste van vandaag". Zondagclub Op 28 mei 1968 werd W. Kampen (zich noemende en schrijvende Wim van Kampen) exploitant van 't Hemeltje. Van Kampen, bekend om zijn visserslatijn, had een zeer homogene klantenkring. Op maandagavond werd er dik wijls klassieke muziek op grammofoonplaten ten gehore gebracht. Mevrouw Kampen stond bekend om haar kookkunst en verwende vooral de zogeheten 'Zondagclub' op die dag met een voortreffelijke maaltijd voor een zeer civiele prijs. Dit was niet altijd tot genoegen van de achter de tap ver toevende echtgenoot. Historisch zijn zijn woorden als hij de produkten van zijn vrouw bezag: "Het kost, dat het barst. W. Kampen werd getroffen door een ongeneeslijke ziekte. Op 26 oktober 1973 nam W.J. van de Top de exploitatie over. H.A.W.M. Schlatmann B ew i n dl Vooral op vrijdag- en zaterdagavond trokken de jongeren massaal naar 't Hemeltje; het was er overvol en je kon er figuurlijk over de 'kinder-hoofdjes' lopen. Na het bewind van Van den Top zwaaide Carel van den Berge, trouw bij gestaan door zijn Annelies, de horeca-scepter van 1980 tot 1985. In die periode ontstond er plotseling een rage met betrekking tot het dart-spel. Verschillende teams van 't Hemeltje deden mee aan een regionale competitie. De rage was echter van korte duur. In deze fase maakten Ed van Veen en Anton Tielen, als jonge, nog ietwat onervaren, maar toch reeds talentvolle kasteleins in spe, hun debuut achter de tap. In 1985 nam dit illustere duo de macht over. Ze bleken een goed oog te hebben voor de veranderende wensen van de kritische consument. Het goede bleef behouden, wat aan verbetering toe was, werd veranderd. Al snel slaagden zij erin een grote schare vaste klanten aan zich te binden, niet slechts door degelijk en betrouwbaar tappen: er was en is meer. Bijnamen Waar ooit de landheren en hun knechten zich aangenaam verpoosden, daar amuseert zich ook nu een bonte dwars doorsnede van de bevolking. Deze doorsnede is volgens een oeroud horecagebruik voorzien van passende bijna men, als: Fons 'Schoen', Robbie 'Brandweer', Chris 'Vis' en Henk 'Prof. Evenementen Voor deze en andere boeiende figuren wordt een keur aan aantrekkelijke aktiviteiten georganiseerd. Een willekeurige greep uit de evenementen: Jaarlijks hoogtepunt is ongetwijfeld de avond van de Ons Bloemendaal, 16e jaargang, nummer 3, najaar 1992 23

Ons Bloemendaal | 1992 | | pagina 24