Donkerelaan en het weer aanbrengen van een klokke- stoeltje, waardoor de oude tuinmansbei van huize De Rijp weer aan de gevel van Maranatha kon worden bevestigd. Nu de Hervormde Gemeente het zondags schoolgebouw Maranatha piekfijn heeft opgeknapt, kun nen deze beeldbepalende elementjes jaren mee; - mede dankzij een gift onzerzijds kon het uithangbord van café 't Hemeltje weer worden 'uitgehangen'; - wij leverden een aandeel in de botanische rozen plus een teakhouten bank in de tuin van het huis Bloemoord (WOB) aan de Bloemendaalseweg. Uitgaande post Terugziende op het jaar 1992 moeten wij constateren dat een groot aantal onderwerpen dat ons bezighoudt, in onze gemeente nog niet werd opgelost. Hopelijk kunnen wij in een volgend jaarverslag daarvan de goede afloop melden. In deze zaken bracht de Stichting Ons Bloemendaai soms advies uit, soms konden wij niet meer doen dan 'kennis nemen van'. Maar ook zonden wij brieven en bezwaar schriften in tal van lopende kwesties, zoals: - een plan voor een garage in het karakteristieke basalt talud van de Mollaan; - de dreigende verstedelijking van de gemeente Velsen en het onzalige plan een groot fusieziekenhuis te situeren langs de oude Jan Gijzenvaart in Santpoort-Zuid; - de toekomst van het terrein en de gebouwen van het vroegere Provinciaal Ziekenhuis; - de omvang van een te bouwen appartementencomplex op het terrein van Kareol; - de toekomst van het terrein en de gebouwen van het voormalige Marine Hospitaal en de villa Tetterode; - het beheer van Elswout; - de boerderij op de hoek van de Viersprong in Aerdenhout; - de Van Haemstedelaan, waar gebouwd gaat worden en waar gelukkig geen hypermodern fietspad komt; - de Bekslaan, waar ondanks vele protesten wel een fiets pad kwam en waar ook door de foeileüjke straatverlich ting de verstedelijking nu fors heeft toegeslagen, hetgeen het ergste doet vrezen voor de toekomst van de Vogelen- zangseweg; - het doorgaande fietspad door de milieugevoelige Vogelenzangse duinen zal er gelukkig niet komen! Vergaderingen Al met al streeft de Stichting er naar wijzigingen in bestemmingsplannen zo goed mogelijk te volgen. Dit jaar De tuin van 'Bloemoord', Bloemendaalseweg 125, geheel opgeknapt. Ons Bloemendaai schonk botanische rozen en een (op de foto nog niet aanwezige) tuinbank. Op de achtergrond rechts 'Sparrenheuvel' en links de Patnahuisjes, kersvers gemeentelijk monument. 8 Ons Bloemendaal, 1 7e jaargang, nummer 1, voorjaar 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 9