Om aan de visite een oud-modisch cachet te geven, kwam het gezelschap in een rijtuig voorgereden en hadden de dames zich voorzien van hoeden uit grootmoeders doos. In de koepel wachtte het gezelschap een luisterrijke ont vangst. Bij theekransjes horen natuurlijk geen zwaarwichtige gesprekken. Men wisselt laatste nieuwtjes uit en infor meert naar eikaars wel en wee. Aangezien echter de thee koepel tegenwoordig dienst doet als werkvertrek van mevrouw Schipper, was een zakelijk gesprek niet geheel buiten de orde en waarover zou zo'n gesprek anders kun nen gaan dan over de theekoepel zelf? Dit zeer kwetsbare, tweehonderd jaar oude monument vraagt nu eenmaal doorlopende aandacht, permanent onderhoud en dus veel geld. Een zonnige namiddag evenwel stemt eenieder optimis tisch - en dus ook het bestuur van Ons Bloemendaal - met betrekking tot de toekomst van de theekoepel van Wildhoef. In de blijde verwachting dat over honderd jaar nieuwe bestuurderen van Ons Bloemendaal zich nog steeds of wederom bezorgd zullen buigen over de voortbestaans- problematiek van de aloude theekoepel, keerden de dames en heren voldaan te voet huiswaarts na mevrouw Schipper hartelijk te hebben bedankt voor het gastvrije onthaal. JR Van verschillende kanten werd gereageerd op artikelen in Ons Bloemendaal. De redactie is daar blij mee: er zijn kennelijk veel 'oplettende lezertjes'. Deze keer ontvingen we enkele aanvullingen op het gepu bliceerde die we u niet willen onthouden. Duidelijk blijkt, dat wij met zijn allen meer weten over 'onze' periode op deze aarde dan in de archieven ligt opgeslagen. De redac tie heeft nu het plan opgevat commentaren, aanvullingen, correcties en dergeüjke onder te brengen in een nieuwe rubriek 'Reacties'. Zal haar een lang leven beschoren zijn? Wij hopen het zeer. 1. Reactie op: Natuurbad, Ons Bloemendaal, 1993, nr. 2, biz. 20. Mevrouw E.A.W.Pieterse - van Waalwijk van Doorn schreef ons dat haar overleden echtgenoot, de architect Pieterse, de plannen van het Natuurbad en de andere sportfaciliteiten indertijd op papier heeft gezet. Dit plan is dan wel niet gerealiseerd, maar meer dan vijftig andere bouwprojecten van zijn hand zijn indertijd in de gemeen te Bloemendaal wèl uitgevoerd. Het artikel over het Natuurbad heeft de familie Pieterse geïnspireerd op zoek te gaan naar de verzameling originele bouwtekeningen van de heer Pieterse. Dit is een boeiend avontuur gewor den. U leest er meer over in een van de volgende num mers. Monumentenbord op: Van Ouds het Raadhuis Voorheen stond hier de herberg 'De Swaen', ook wel 'Het Regthuys' geheten. Schout en Schepenen van het ambacht Tetterode, vergaderden hier en later burgemeester en raad van de gemeente Bloemendaal. In 1846 verrees een nieuw raadhuis naast het huidige restaurant 'Roozendaal'. Logement 'Het Regthuys' heette sindsdien 'Van Ouds het Raadhuis'. Het tegenwoordige gebouw dateert van 1906. 2. De heer A.J. de Waal Malefijt informeerde ons naar aanleiding van het Natuurbad over de ons onbekende heer Wapstra die dit wonderlijke plan had ontworpen. De heer Wapstra was toentertijd badmeester en zwemleraar van het bad De Houtvaart. De heer De Waal Malefijt kreeg in zijn jonge jaren les van hem. Deze heer Wapstra zag circa 1930 de toekomst van het bad somber in - en derhalve ook zijn eigen toekomst -, en ging zoeken naar een cre atieve oplossing om de mogelijkheid om te zwemmen in de gemeente te behouden en zelf op zijn minst badmees ter te kunnen blijven. De aannemer J.J. de Waal Malefijt werd geraadpleegd. Hoewel de heer Wapstra al veel tekenwerk had verricht, is het architect Pieterse geweest die het plan zijn definitieve vorm gaf en de bouwtekenin gen in overeenstemming bracht met de gemeentelijke bouwvoorschriften in deze. De heer Wapstra koesterde de hoop dat onder meer door de medewerking van de heren Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 3, najaar 1993 15

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 17