PLUS EN MIN De Waal Malefijt (de vader van A.J. was een bekende Bloemendaalse aannemer, de grootvader wethouder van Bloemendaal) zijn plan goede kansen zou maken door de gemeente aanvaard te worden, want die zou het moeten uitvoeren. Zeker, de gemeente stond er sympathiek tegen over maar beschikte niet over de middelen om het plan uit te voeren. Het plan verdween in de archieven. 3. Reactie op Kaartenhuizen, 1993, nr. 2 biz. 18. De heer Laan maakte zich in een raadsvergadering in sept./okt. 1928 zeer boos over bepaalde grondtransacties die ten doel zouden hebben bouwterreinen te smal te maken voor bebouwing omdat aspirant-bouwers dan al snel in conflict zouden komen met bouwvoorschriften inzake de te respecteren afstand tot de erfscheidingen. De officiële afwijzing voor ons koetshuis berustte op deze bepaling. De werkelijke reden zou volgens een insider van toen, van geheel ander aard zijn geweest. De toenmalige Binnenlandse Veiligheidsdienst - hoe die toen ook mocht heten - stuurde B W de zeer geheime missive dat in de geplande villa Duitse huzaren zouden worden gelegerd. B W werd zeer dringend geadviseerd de bouwaanvraag af te wijzen. De heer Laan is daags na zijn felle interpella tie door wethouder De Waal Malefijt ontboden, die hem heeft uitgelegd wat de ware reden van de afwijzing was. Uiteraard is hiervan niets in de archieven te vinden. De heer Laan heeft over deze kwestie nooit meer gesproken. RJH MIN Mollaan 3A: de gemeente verleent een uitwegvergunning; de eigenaar van Mollaan 3 A begint het werk en doorgraaft meteen ook maar het talud om vast klaar te zijn voor de bouw van een garage, waarvan het zeer onzeker is of hij de bouwvergunning daarvoor ooit zal krijgen. Maar de Raad van State schorste de aanleg van de uitweg. De werkzaamheden liggen nu stil totdat de bodemprocedure is gevoerd. Daarbij wordt tot op de bodem uitgezocht in hoeverre de eigenaar met zijn werken en de gemeente met haar vergunning terecht te werk zijn gegaan. PLUS Het parkje tussen Cearalaan en Pernambucolaan in Overveen, het zogenoemde Nachtegaalplantsoen, is door de gemeente op smaakvolle wijze gerenoveerd. PLUS Eindelijk zal er op de plaats van het voormalige Kareol in Aerdenhout een fatsoenlijk bouwwerk komen. Het wordt een royaal appartementengebouw. Bij het ontwerp hield men zorgvuldig rekening met plaats en omvang van het oude huis en met het nog aanwezige assenstelsel in het park. PLUS In juni j.l hep een aantal mensen van Staatsbosbeheer - of vrijwilligers - in een lange rij door het weiland langs de Elswoutslaan. Het leek of er met de hand(!) in plaats van met de spuit distels werden verwijderd. 16 Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 3, najaar 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 18