Van de redactie Het voor u liggende nummer is speciaal voor de contribuanten van Ons Bloemendaal en bevat extra achtergrondinforma tie over wat er op de Nationale Monumentendag te zien en te beleven zal zijn. Allereerst een toelichting van mevrouw Slagter op wat er op 11 september in Oud-Overveen te bezoeken en te bekijken zal zijn. Van de hand van de heer Hein en van Wim Helverstein - alom bekend - iets over de geschiedenis van de rooms-katholieke kerk. Ook in Oud-Overveen had ons raadhuis kunnen staan. Het gemeentearchief bewaart prachtige ontwerptekeningen en aquarellen van nooit-gebouwde raadhuizen, die wij hier voor u mogen publiceren. Tot onze vreugde hebben diverse contribuanten gereageerd op onze activiteiten. We hopen dat dit het begin van een rubriek 'Reacties' zal zijn. De heer K. van Giffen schreef een enthousiast verslag van de kleine tuinexcursie op 16 juli jongstleden. Voor hen die er niet bij konden zijn, drukken we foto's af van de twee bezochte tuinen. Op het laatste nummer van ons tijdschrift over luchtkastelen en kaartenhuizen kregen we verschillende reacties en wel van de weduwe van architect Pietersen, die de uiteindelijke ontwerper van het zwembad in Vogelenzang was. Ook over de nooit gebouwde 'paardevilla' aan de Midden Duin en Daalseweg kregen we extra informatie. We zijn erg blij met deze reacties; het betekent dat het tijdschrift gelezen wordt en dat men meeleeft. Gaat u alstublieft door met het leveren van commentaar! Verder: een kort verslag van de theevisite die een afvaardiging van het bestuur van Ons Bloemendaal bracht aan de thee koepel van villa Wildhoef. Monumentenbordjes De tekst van de nieuwe monumentenbordjes zult u hier en daar verspreid vinden in dit nummer en volgende nummers. Onder auspiciën van Ons Bloemendaal zijn er de afgelopen maanden bordjes vervaardigd, volgens het model van de ANWB. Ze worden met toestemming van de eigenaren bevestigd aan een aantal, vanaf de openbare weg duidelijk zicht bare, monumenten. Op deze bordjes staat in heel kort bestek de geschiedenis en betekenis van het betreffende monu ment vermeld. Wij hopen op deze manier de kennis van en de belangstelling voor de vele grote en kleine monumenten die onze gemeente rijk is te vergroten. Via de pers zal binnenkort worden meegedeeld waar en door wie het eerste bordje zal worden onthuld. De financiering werd mogelijk gemaakt door de eigenaren van de monumenten, door de stichting Ons Bloemendaal, met bijdragen van de Bond Heemschut. Allen die meewerkten: hartelijk dank! Ook enkele Plussen en Minnen kunnen weer niet ontbreken. Dit is het laatste nummer waarvoor ik het 'redactioneel' schrijf. Van 1977 tot 1982 en van 1987 tot nu ben ik actief bij de stichting betrokken geweest. In deze jaren heb ik ontzaglijk veel geleerd over Bloemendaal en zijn inwoners van vroe ger en nu. Daarnaast heb ik van veel kanten warmte en vriendschap ondervonden, waarvoor ik zeer dankbaar ben. Ons Bloemendaal wens ik toe dat het tot in lengte van jaren een bijdrage zal kunnen leveren aan het behoud van de drie dingen die mij zo zeer ter harte gaan en die in Bloemendaal zo onverbrekelijk bij elkaar horen: historie, cultuur en natuur. H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander 2 Ons Bloemendaal, 17e jaargang, nummer 3, najaar 1993

Ons Bloemendaal | 1993 | | pagina 4