De Bloemendaalse monumentebordjes gemaakt door dit historisch interessante deel van de gemeente. De R.K. kerk en de bisschoppelijke grafkelder waren voor deze gelegenheid voor het publiek geopend. Op deze dag werden tevens de eerste twee monumente bordjes feestelijk onthuld door mevrouw Van Essen, als wethouder belast met de monumentenzorg in de gemeen te, en door ons oud-bestuurslid mevrouw Van der Vuurst de Vries, die vele malen gepleit heeft deze bordjes ook in Bloemendaal op te hangen. Historische Markt Ook op de jaarlijkse Historische Markt, dit maal gehouden in het Rijksarchief Noord-Holland aan de Kleine Houtweg te Haarlem, was de Stichting wederom aanwezig. Monumentenlijst Door het uitblijven van de laatste rapporten van de Provincie opgesteld in het kader van het Monumenten Inventarisatie Project, voornamelijk Overveen betreffend, kan de definitieve lijst van Provinciale monumenten in de gemeente nog niet worden opgesteld. Dit heeft tot gevolg dat een verdere invulling van de gemeentelijke lijst nog op zich moet laten wachten, hetgeen wij uitermate betreuren. In 1993 is een begin gemaakt met de vervul ling van een oude wens van Ons Bloemendaal: monumentebordjes bij panden of plekken die voor de plaatselijke geschiedenis van betekenis zijn. We hebben een inventarisatie gemaakt van de objecten en de teksten geschreven. Onder supervisie van de ANWB zijn de bordjes vervaardigd en de Bond Heemschut beloof de passend bij te dragen in de kosten. Zo kwamen er in 1993 dertien bordjes. Voor 1994 staan er voorlopig acht op stapel. De teksten publiceren we, zoals u ongetwijfeld al hebt geconstateerd, achtereenvolgens in een aantal afleveringen van ons tijd schrift. Bijna alle eigenaars van de uitgekozen panden en plekken zijn tot nu toe accoord gegaan met plaatsing. We zijn daar zeer erkentelijk voor, temeer daar ze ook geheel of gedeeltelijk de kosten dragen. In 1993 werden bord jes gemaakt voor: dorp Bloemendaal Theekoepel Wildhoef Ned. Herv. kerk Theekoepel de Rijp Hartenlust 't Hemeltje Bloemoord Overveen Frikadillebuurtje R.K. kerk Vanouds het Raadhuis Aerdenhout Haemstedelaan Prieeltje aan de Zwarteweg Haemstedelaan Vogelenzang boerderij *s Gravenweg De opties voor 1994 zijn: dorp Bloemendaal Sparrcnheuvel Pannekoekhuisje IJskeldertje de Rijp Overveen Oude pandjes Zijlweg Huisjes van de Volmeer Aerdenhout Bos- en Landzicht Duin en Vaart Overbeek Door haar besluit afscheid te nemen als bestuurslid van de Stichting Ons Bloemendaal was het mogelijk dat mevrouw H. Slagter-Wieringa solliciteerde naar de door het vertrek van de heer Vrijland vrijkomende plaats in de gemeentelij ke monumentencommissie. Het verheugt de Stichting dat zij met grote meerderheid voor deze functie werd geko zen, waardoor zij ook in de toekomst een bijdrage kan leveren aan de monumentenzorg in de gemeente. Onthulling van het eerste monumentebordje in Bloemendaal tegen de muur van Vanouds het Raadhuis (foto Ons Bloemendaal). 12 Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 14