Twee verzoeken van Ons Bloemendaal Mededeling van de Harfenlust mavo Voordeuren in de gemeente Bloemendaal Allen wonen wij achter een voordeur, In veel gevallen heeft een architect deze deur ontworpen en ongetwijfeld met aandacht: zij is immers de officiële en vaak de enige entree tot het pand. Herdenkingsnummer bevrijding De Stichting Ons Bloemendaal heeft het plan om op ver zoek van en in samenwerking met het gemeentebestuur in april 1995 een herdenkingsnummer van de bevrijding voor alle Bloemendaalse gezinnen te laten verschijnen over de oorlogservaringen in Bloemendaal. Uw hulp in de vorm van het tijdelijk beschikbaar stellen van materiaal is daarbij zeer welkom. Foto's over '40-'45 in en rond de gemeente Bloemendaal en eventueel de erbij behorende verhalen zijn wellicht voor veel gemeenteleden interessant zoniet belangwek kend. Voor de tentoonstelling die Ons Bloemendaal in mei 1995 in de expositieruimte van ons gemeentehuis zal organise ren, is ander materiaal ook zeer welkom. Onze belangstel ling gaat in het bijzonder uit naar foto's van de honger winter, van straten met gekapte bomen, foto's van kerkdiensten in noodgebouwen, onderwijs in woningen, schoolfoto's, foto's van onderduikers, van Duits gevechts- materieel en van de evacuatie en misschien zijn er afbeel dingen van de meest trieste momenten: het wegvoeren van Joodse medeburgers, en natuurlijk van de bevrijding. Een omschrijving geven van de objecten geschikt voor de tentoonstelling is heel moeilijk. Bespreekt u dat met mevrouw H. Slagter-Wieringa, tel. 263834. Voor foto's (en hun verhalen) kunt u bellen met R.J. Hein tel. 263561. Wie weet wat we nog te zien krijgen. Om onze lezers een indruk te geven van de rijke verschei denheid aan voordeuren in Bloemendaal willen we een apart deurennummer uitgeven. Daar is wel uw hulp bij nodig. Als u vindt, dat uw voordeur in onze collectie thuishoort, wilt u ons dan of een foto toesturen eventueel met vermelding van bijzonderheden, of ons 's avonds tus sen 17.00 en 19.00 uur opbellen (023-263561), opdat wij een foto bij u komen maken. Wij zullen geen adressen vermelden. Het is ook een goede zaak ons attent te maken op een bijzondere voordeur van bewoners die onbekend zijn met ons deurenplan. Uiteraard zullen we altijd toe stemming vragen om te fotograferen en te publiceren. Het gaat dus om karakteristieke deuren van grote of klei ne, van moderne of oude huizen, om strenge, klassieke en om vriendelijke deuren, om deuren die de bezoeker uitno digen aan te bellen en deuren die zich wat gereserveerder tonen. Kortom, het gaat dus om uw voordeur. We zijn benieuwd naar de reacties. R.J. Hein De directie van de Hartenlust mavo in Bloemendaal stelt aan de lezers van dit blad ter beschikking het boekje: Het alfabet naar Hartenlust, 70 jaar schoolhistorie in trefwoor den. Geregisseerd door de volgorde van het alfabet wor den heel wat aardige en/of belangrijke feiten uit de geschiedenis van deze nu bijna tachtigjarige school meege deeld. Oud-leerlingen maken een goede kans hun jeugdi ger voorkomen terug te vinden op een van de vele geplaatste klassefoto's. Het boekje kunt u gratis afhalen bij de heren L. Bienfait, Bellamylaan 5 in Aerdenhout, tel. 245290 en R.J. Hein, Vijverweg 12 in Bloemendaal, tel. 263561. Wilt u voor u komt rond zes uur even opbellen? Oud-leerlingen van deze school kunnen hun schooldossierkaart ontvangen voorzover deze nog aanwe zig is. Even bellen naar de school voor een afspraak: tel. 251702. Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994 19

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 21