PLUS EN MIN Deze keer alleen PLUS PLUS Vooral door de inzet van de Belangengroep Zijlweg-West heeft de minister van WVC Villa Tetterode en de erbij behorende tuin tot beschermd monument verklaard. Hoewel de toekomst van de villa nog verhuld is, heeft de belangengroep zich ingezet voor het behoud van dit stijl vol en historisch pand dat nu en in de toekomst vele mogelijkheden te bieden heeft. PLUS Het Paddencomité Duin en Daal heeft een beroep op de gemeente en haar inwoners gedaan op medewerking bij de bescherming van de padden. Vanaf begin maart tot half april zullen ze op vochtige avonden in groten getale de drie Duin en Daalse wegen oversteken ter hoogte van de vijvers, zonder klaarovertjes! Die taak neemt het paddenco mité op zich en daar kan ze zeer goed een aantal vrijwilli gers bij gebruiken. (Tel. de heer Overduin: overdag 020 - 6595751 en 's avonds 260067). Het comité vraagt u: respecteer die avonden de afzettingen en rijd voorzichtig op de niet afgezette wegen in de omgeving; in het licht van uw koplampen ziet u dan de padden. Meer over padden, zie ons maartnummer van 1992. PLUS Het hertenkamp in dorp Bloemendaal is onlangs 'gepriva tiseerd'. Enthousiaste vrijwilligers onder leiding van de heer D. Verkaik proberen het kamp op peil te houden. Enige tijd geleden kregen ze hulp van een aantal leden van Rotaryclub Haarlem-Bloemendaal. Deze heren lieten bij vertrek 5.000,- achter voor onderhoudskosten en de belofte regelmatig te komen klussen. Prima initiatief! Ledenwerfactie 1993-1994 Een nieuwe folder, huis aan huis door de PTT bezorgd. De kosten van deze folder zijn vergoed door de Rotaryclub Haarlem-Bloemendaal. Resultaat van de actie - tot nu toe - 111 nieu we leden. Uitdaging voor onze leden; breng eens een lid aan, ieder-een. Monumentebordje de Frikedillebuurt De zogeheten Frikedillebuurt lag aan een oude weg, de Pluymlaan, die vroeger door het landgoed Belvédère langs de Joodse begraaf plaats leidde naar de duinboerderij Middenduin. De naam doet denken aan de dames van ver maak die hier huisden. De weg werd later afgesloten waardoor dit buurtje ontstond. 20 Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 22