Uitlui Dit jaar is het vijftien jaar geleden, dat Jet Slagter-Wieringa toestemde om deel uit te gaan maken van het Bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal. Jet had toen reeds haar sporen verdiend in onze gemeente door belangstelling te wekken voor ons erfgoed. Het was in de tijd dat de prach tige buitenplaats Huize Kareol ondanks veler inspanning door falend gemeentelijk bestuur werd gesloopt. Tot onze grote spijt meent Jet dat na zeven jaren Kareol en vijftien jaren Ons Bloemendaal de tijd gekomen is om andere dingen te gaan doen. Het is moeilijk alles te vertel len wat Jet in al die jaren voor Ons Bloemendaal heeft gedaan. Haar activiteiten waren velerlei en teveel om in dit bestek te noemen. Enkele willen we u echter niet onthou den. Binnen het bestuur van Ons Bloemendaal werd graag het oordeel van Jet afgewacht voordat tot besluitvorming werd overgegaan. Belangrijk was altijd dat Jet niet alleen goed kan relative ren, maar een goed gevoel heeft voor procedures in deli cate zaken en het afpalen van verantwoordelijkheden. Heel duidelijk was haar mening, dat bestuursleden van Ons Bloemendaal nooit een lidmaatschap in een gemeentecom missie of een raadslidmaatschap zouden kunnen combine ren. Dat zou onze onafhankelijkheid geweld aandoen. Naar buiten toe heeft Jet het gezicht van Ons Bloemendaal voor een groot deel bepaald: in hoorzittingen van raads commissies, soms ook in raadszittingen, in AROB proce dures bij het Provinciaal Bestuur en ook in de Raad van State kon zij de mening van het Bestuur uitstekend over het voetlicht brengen. Hoewel de bezwaarschriften van Ons Bloemendaal niet altijd dat succes opleverden waarop het Bestuur hoopte, brachten zij wel burgers én gemeente bestuur begrip bij van wat wel in ere bewaard had moeten worden. De stem van Ons Bloemendaal werd door Jet uit stekend overgebracht! Groot was steeds haar aandeel in de organisatie van de Monumentendagen. Zij vulde grotendeels het boekje dat de betreffende buurt beschreef en onthulde de voor velen onbekende historische achtergronden. Samen met Lou van Emmerik organiseerde zij een bustocht voor onze contri buanten langs de vele Rijksmonumenten die onze gemeen te rijk is. Later reed zij die rit nóg eens met de gemeente raadsleden. Op persoonlijke titel maar ook namens Ons Bloemendaal verzorgde Jet met haar bekende welsprekendheid de afge lopen jaren in Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en in Vogelenzang vele lezingen, die geïllustreerd werden met haar eigen dia's. Succes van die middagen en avonden was altijd verzekerd! Met haar deskundigheid en liefde voor het eigene van Bloemendaal bracht zij het functioneren van het bestuur op een hoger niveau. Jet, je integer oordeel, je grote creativiteit, je deskundig heid in de lokale historie en je bereidheid om altijd klaar te staan om het erfgoed te bewaren zijn ons tot een grote steun geweest! Mede namens de contribuanten, maar ik weet zeker, ook namens vele burgers in de gemeente Bloemendaal, dank ik je zeer voor wat je voor ons hebt gedaan. Het ga je wel! Louis Bienfait, voorzitter De Nederlands Hervormde Kerk In 1632 kregen de protestantse Bloemendalers toestemming van de Heer Van Brederode tot het houden van kerkdiensten. Burgemeester en Schepenen van Haarlem schonken de grond en met steun van particu lieren bouwde men deze kerk in 1636: een vroeg voorbeeld van Hollandse protestantse kerkebouw. Hollandse steden en patriciërs schonken gebrandschilderde ramen. Tot 1829 werd in de kerk begraven. Hierna werd tot 1919 het kerkhof de algemene begraafplaats van Bloemendaal. Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994 3

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 5