Uitnodiging jaarvergadering Aan onze contribuanten Het bestuur van de Stichting Ons Bloemendaal heeft het genoegen u uit te nodigen voor haar jaarvergadering, te houden op: Maandag 18 april 1994 in het Kerkelijk Centrum van de hervormde gemeente, Ramplaan 108 in Haarlem. Aanvang: 20.00 uur. Na het huishoudelijk gedeelte zal mevrouw drs. J.A. van der Aar, directrice van Beeckestijn, een lezing houden over het gebied van Santpoort tot Beeckestijn. Agenda 1. Opening door de voorzitter, de heer L. Bienfait. 2. Behandeling van het jaarverslag door de voorzitter met eventueel een toelichting door de secretaris, mevrouw J.A. Patijn-Bijl de Vroe. 3. Behandeling van de financiële stukken over 1993 door de penningmeester, de heer W.L. van Luijken. 4. Benoeming bestuursleden (zie toelichting). Aan de beurt van aftreden zijn mevrouw H. Slagter- Wieringa en mevrouw F.S.H. van Eeghen-Elias. Mevrouw Slagter stelt zich niet herkiesbaar, mevrouw Van Eeghen wel. 5. Rondvraag. 6. Sluiting van dit huishoudelijk gedeelte. Toelichting ad 4. Als er uit de kring van donateurs tegenkandidaten zijn, dan kunnen hun namen volgens artikel 15 van de statuten worden ingediend bij de secretaris, mevrouw J.A. Patijn-Bijl de Vroe, Laan van Boreel 12, 2061 HN Bloemendaal. Artikel 15 luidt: 'De contribuanten zijn bevoegd uit hun midden een of meer kandidaten te stellen voor een van de ingevolge arti kel 7 periodiek openvallende plaatsen. Op schriftelijke voordracht van minimaal vijf contribuan ten kunnen kandidaten worden gesteld, mits deze voor dracht het bestuur bereikt tenminste een week voor het houden van de vergadering, waarop het besluit tot benoe ming van een of meer bestuursleden zal worden geno men.' Pauze Gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie, dat u wordt aangeboden door Ons Bloemendaal. Lezing mevrouw Van der Aar - Als vogelmelk en wijngaardslak onbekommerd de grens tussen Bloemendaal en Santpoort overschrijden, - als de buizerds (hebt u ze al gezien?) met een paar vleugelstreken van Driehuis naar Overveen zweven, - als Elswout en Hartenlust in handen waren van de familie Boreel van Beeckestijn, - als de kerk van Velsen onze moederkerk is in Willibrords tijd, - als onder onze voeten nog de prehistorische grafheu vels en boerderijen verborgen liggen hetgeen het archeologisch onderzoek van de Velserbroek doet ver moeden, dan is het voor de donateurs van de Stichting Ons Bloemendaal hoog tijd om met ons over die moderne gemeentegrens te kijken naar de historie van die bekende, maar toch zo onbekende buurman: de gemeente Velsen, en dan met name naar het gebied van Santpoort tot Beeckestijn. Mevrouw Van der Aar is hoofd van de afdeling Cultuurconservering van Velsen. Aan haar zorgen zijn toe vertrouwd het museum Beeckestijn, het gemeentearchief van Velsen, de monumentenzorg en de archeologie. Aan de hand van veel mooie dia's zal zij een beeld geven van de huidige waardevolle bebouwde en landschappelijke omgeving in een historische context. Wellicht dat ook de afbeelding op de omslag onze contri buanten inspireert naar deze lezing te komen luisteren. Mogelijkheid tot vervoer Als u slecht ter been bent of anderszins niet in staat bent op eigen gelegenheid het Kerkelijk Centrum aan de Ramplaan te bereiken en u de jaarvergadering toch niet wilt missen, dan wordt u verzocht op zaterdag 16 april of zondag 17 april tussen 19.00 en 21.00 uur telefonisch contact op te nemen met ons secretariaat: mevrouw J. Patijn, tel. 270190. Wij zullen dan uw vervoer regelen. Een en ander echter met dien verstande dat u voor ons op 'bereikbare' afstand woont. De redactie 4 Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 1, voorjaar 1994

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 6