Van de redactie Wie ervaren wil, dat de tijd snel door de vingers glijdt, moet toetreden tot de redactie van een tijdschrift - hij/zij zal ervaren, dat altijd het volgend nummer om aandacht vraagt. Voor uw redacteur was dat een boeiende, maar ook enigs zins verontrustende ontdekking: ieder periode van drie maanden vliegt voorbij. Voor u ligt een nummer met vier artikelen: drie over voormalige huizen en een met een luchtiger karakter, namelijk over paardenraces in Woestduin in het begin van deze eeuw. De drie huizen waarover is geschreven, zijn het huis Aelbrechtsberg. De heer J. Römelingh schrijft met meesterhand over de vraag Wat weten we eigenlijk van het oude Aelbrechtsberg of Aelbertsberg - de spelling is nogal wisselend. het eerste huis Vogelenzang en het tweede, door de man die met de geschiedenis van Vogelenzang bijna vergroeid is, de heer L. van Emmerik. het huis Spiegelenburg door de heer en mevrouw Van Steen, velen van ons bekend door hun publikatie over het naast gelegen Nuissenburg te Aerdenhout. Toegevoegd zijn mededelingen over enkele archeologische vondsten in dit gebied door de heer Theo S. Nieuwenhuizen. De heer W. Slob, redacteur van Meerhistorie, stuurde ons het artikel over een merkwaardige periode van Woestduin. Hij maakte een en ander van nabij mee. U treft ook aan een uitnodiging voor de zomer(avond)wandeling. En er zijn wederom enkele plussen vergeven en er is een - dubbele- min. In het septembernummer zullen we aandacht besteden aan de Bloemendaalse nationale monumentendag. We kunnen een heel bijzonder object centraal stellen. Noteert u vast de datum: zaterdag 10 september aanstaande. Ruud Hein Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 2, zomer 1994

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 4