Uitnodiging voor de zomeravondwandeling Weer een zomeravondwandeling, maar dit jaar ook 's middags. De zomer-tuinwandeling voor de contribuanten van Ons Bloemendaal wordt ons dit jaar aangeboden door de bewoners van Duinlust, beter bekend als Cios, aan de Duinlustweg. Enkele medewerkers van Cios willen ons graag rondleiden over het uitgebreide bos- en duinterrein van het oude landgoed Duinlust. Met in onze herinnering nog het enthousiasme voor de wandeling in 1993 door de tuinen van Saxenburg en Oud-Zomerzorg hebben wij dit aanbod namens u graag aanvaard voor dinsdag 19 juli aanstaande. De wandeling zal na een korte inleiding in een authentieke kamer van Duinlust zich uitstrekken over heel het zeer wisselende duingebied van het landgoed. U kunt kiezen uit de namiddagwandeling of de avond wandeling. Het aantal deelnemers per wandeling is beperkt. Telefonische opgave is noodzakelijk. U hoort dan de precieze tijd en plaats. Opbellen kunt u van maandag 11 juli tot en met zaterdag 16 juli, tel. 023 - 263561. Monumentebordje De Rijp Theekoepel van de voormalige hofstede de Rijp. In opdracht van de Haarlemse Philip Kops gebouwd door de Bloemendaalsë mr. timmerman Lambert Rouwens in 1789 voor 1.075 gulden. Van hieruit had men een fraai uitzicht op Haarlem. Een vroege foto van Duinlust. Voor het huis ziet u twee sinaasappelboom pjes die 's winters in de oranjerie stonden. Links staat het beeld dat door de kinderen Van Vliet aan hun ouders werd geschonken bij hun 371/2- jarig huwelijksfeest. Het is een bronzen replica van een beeld van A. Jacquement uit de keizerlijke tuinen in Bad-Ischl en stelt een jongen voor die met de ene hand jachthonden vasthoudt en de andere aan zijn oor houdt om de jachtkreet Ha-la-li op te vangen, het teken om de honden los te laten. De bronzen jongeman verhuisde met zijn honden naar Elswout in 1965 Cios eigenaar werd van Duinlust. (Foto: collectie Bart van Soest). Ons Bloemendaal, 18e jaargang, nummer 2, zomer 1994 3

Ons Bloemendaal | 1994 | | pagina 5