Van de redactie Afscheid nemen valt zwaar. In dit nummer nemen wij afscheid van maar liefst twee bestuursleden. Op 17 april jl, op Tweede Paasdag, overleed plotseling onze redacteur Ruud Hein. Een groot verlies, ook omdat hij nog volop bezig was met volgende nummers van Ons Bloemendaal en nog lang niet van plan was zijn actieve rol over te dragen. De plannen die in zijn hoofd zaten, zijn met hem verdwenen. Ook zijn uitgebreide netwerk van contacten met mensen die over Bloemendaal konden schrijven is met hem verloren gegaan. Uw huidige redacteur, die nog maar net een jaar geleden Ruud kwam assisteren, was er amper op voorbereid die actieve rol reeds zo snel van hem over te moe ten nemen, maar zal proberen dit zo goed mogelijk in zijn geest te doen. Een ander afscheid was dat van onze voorzitter Louis Bienfait, die het na 17 jaar iets rustiger aan wil doen. Op de jaar vergadering, op 24 april jl., droeg hij de voorzittershamer over aan Henk Garvelink. Alhoewel wij zijn inzet node moe ten missen, hopen we Louis nog vaak te zien. Henk Garvelink wensen we veel succes toe voor de toekomst. Al geruime tijd geleden was Ruud in contact gekomen met mevr. Ineke Alofs. Zij vertelde hem enthousiast over de beel den in de openbare ruimte in Bloemendaal en had hem onmiddellijk met haar enthousiasme aangestoken. Het zomer nummer van 1995 moest een inventarisatie van de beelden in Bloemendaal worden. Voor u ligt het resultaat. Mevr. Alofs maakte met veel energie en toewijding een beschrijving van de beelden. De redactie vulde deze aan met nadere gegevens en zo ontstond een zo compleet mogelijk overzicht van beelden in de gemeente Bloemendaal. Hopelijk geeft deze beeldengids u veel plezier. Op ons vorige nummer - het Bevrijdingsnummer - en het nummer 'Bloemendaal 40-45' dat wij voor de gemeente maakten, is een aantal reacties binnengekomen. Twee hiervan hebben w7ij opgenomen als ingezonden brief. Mochten er nog lezers zijn die willen reageren, maar dit door het overlijden van Ruud Hein niet hebben gedaan, dan kunnen zij dit alsnog doen op het nieuwe redactieadres. Dit geldt ook voor mensen die foto's aan hem hebben geleend en deze nog niet hebben teruggekregen. Overigens willen wij benadrukken dat er voor beide nummers behalve foto's van lezers, ook zeer veel foto's uit het gemeente-archief Bloemendaal - altijd een dankbare bron voor fotomateriaal voor ons - gebruikt zijn. Met drie plussen, een min en een oproep besluiten wij dit nummer. Anneke Tjan-Bakker 4 Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 2, zomer 1995

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 4